Tallinna Tehnikaülikool

Merenduskoolitused kõigile huvilistele

 Siit lehelt leiad koolitused, mida mereakadeemia koolituskeskus pakub kõigile huvilistele vastavalt koolituskalendris olevatele kursustele või tulenevalt grupi kogunemisest. Kursustele saad ennast registreeruda, kui kirjutad oma soovist aadressile marinetraining@taltech.ee.  

Väikelaevajuhi koolitusele on oodatud kõik merendushuvilised ning selleks eelnevaid teadmisi pole vaja. Koolituse eesmärk on pakkuda õppurile nii praktilisi oskusi kui ka teoreetilisi teadmisi väikelaeva juhiks olemisel. Meie kogenud koolitajad jagavad teiega oma ekspertteadmisi, aidates teil täiustada oma navigeerimisoskusi, juhtimispädevust, turvalisuse tagamist ning suurendada teie teadlikkust meresõidu seadusandlusest ja seda reguleerivatest aspektidest. 

Õppetöö sisaldab nii teoreetilist kui ka praktilist õpet ning koolitus lõppeb eksamiga. Õppe teooriaosa saab läbida iseseisvalt e-õppes endale sobival ajal ja sobivas kohas. E-õppes on võimalik õppejõududele esitada küsimusi kas e-maili teel või läbi foorumi, soovi korral saab osaleda ka koha peal toimuvates tundides.  

Peale e-õppe läbimist tuleb osaleda vähemalt neljas kaarditöö tunnis, simulaatoriõppes ja merepraktikal nii kaatri kui jahiga. Kontaktõppe toimumisajad leiate e-õppe keskkonnast ja saate ise valida, millistel kuupäevadel soovite osaleda.  NB! Osalemine kontaktõppes tuleb registreerida hiljemalt eelmisel päeval!  

Peale kursuse läbimist on teil võimalik valida omale sobiv eksamiaeg. 

Kursuse hind: 325 eurot (lisandub käibemaks)

Väikelaevajuhtide ettevalmistus toimub vastavalt Vabariigi Valitsuse määrusele nr. 225 29. augustist 2005. a. Transpordiameti poolt väljastatava tunnistuse saab taotleda isik: 

  • kes on sooritanud sellekohase eksami väikelaevajuhi koolitaja juures; 
  • on vähemalt 15 aastat vana; 
  • kelle tervislik seisund vastab B-kategooria mootorsõidukijuhi tervisele esitatud nõuetele. 

Saadud väikelaevajuhi tunnistusega saab juhtida nii kaatrit, jetit kui ka purjelaeva, mille pikkus on kuni 24 meetrit. 

REGISTREERU KURSUSELE SIIN

Lisaks saad meie juures läbida ka raadioside, esmaabi ning merendusalaste teadmiste koolitused. 

KÜSI LISAINFOT