Tallinna Tehnikaülikool

Viisa

Kui olete ülikooli vastu võetud, on jäänud veel üks oluline ülesanne: taotleda üliõpilase viisa. Ülikooli vastuvõtuosakond saadab üliõpilasele viisa taotlemiseks I-20 või DS-2019 avalduse vormid. Sisenedes turistiviisaga USA territooriumile, on kindlasti ebameeldivaks uudiseks see, et INS (Immigration and Naturalization Service) keeldub B-2 viisat (turisti viisa) üliõpilase viisa vastu välja vahetamast. Samuti on oluline teada, et viisat tuleb taotleda ainult selle ülikooli avalduse vormiga, kuhu kavatsetakse õppima asuda. Kindlasti ei tohi taotleda viisat selle ülikooli I-20 avaldusega, kus tegelikult õppima ei asuta.

Viisa taotlemisel tuleb arvestada, et enamik viisa taotlejaid kutsutakse ka viisaintervjuule, selle toimumise aeg lepitakse taotlejaga kokku viisataotluse esitamisel.

SEVIS - Student and Exchange Visitor Information System. See on internetipõhine süsteem, mis sisaldab informatsiooni rahvusvaheliste tudengite kohta nende USAs viibimise ajal ning kuhu ülikoolid on kohustatud sisestama andmeid neil õppivate välistudengite kohta. Loe lähemalt SEVISe kohta

Alates 1. septembrist 2004 on kõik välis- või vahetustudengid, kes taotlevad F-1 või J-1 viisat kohustatud maksma SEVIS feed ENNE viisa taotlemist saatkonnast. Tõend SEVIS tasu maksmise eest tuleb lisada saatkonna poolt nõutavatele viisadokumentidele ja võtta kaasa ka hiljem riiki sisenemisel. Juhul, kui saatkond viisataotluse tagasi lükkab, on välistudengil võimalik 9 kuu jooksul viisat uuesti taotleda sama SEVIS tasu alusel.

Kasulikke linke viisa taotlejale