Tallinna Tehnikaülikool

Üldine praktikakorraldus

Praktika on peaaegu kõigi TalTechi rakenduskõrgharidus-, bakalaureuse- ja integreeritud õppe õppekavade kohustuslik osa. Samuti võib praktika olla magistri- ja doktoriõppe osa.

Praktika aeg ja koht

Praktika aeg ja koht on üliõpilase valida, st üliõpilane võib praktikale minna ükskõik millal (ei pea eelnevalt deklareerima) ning kohavalik sõltub  üliõpilase erialast ja enda huvidest, eesmärkidest. Mõnikord on vaja enne praktikale suundumist praktikakoht kooskõlastada praktika kuraatoriga.

Praktikat on kokkuleppeliselt võimalik läbida ka Mektorys. Mektory projektides osalemisel lähtutakse ettevõtetega projektis kokkulepitud tingimustest.

Praktikakoha leidmine

Praktikakoha leidmine on üldjuhul üliõpilase ülesanne, kuid praktika kuraator on nõuandjaks, soovitades vajadusel praktikakohti ning selgitades ja täpsustades nõudeid praktikakohale ja tegevusalale. Kuraatorid töötavad valdavalt instituudi/keskuse/õppeasutuse juures. Kuraatori kontakti leiad oma teaduskonna kodulehelt.

Nõustamiskeskusesse saabunud erialadega seotud praktikapakkumised lisatakse stendile (asub U01 korpuses, Üliõpilasesinduse vastas) ning Nõustamiskeskuse Facebook'i lehele.

Praktikaleping

Osapooled (ülikool, üliõpilane ja tööandja) võivad sõlmida praktikalepingu, kuid see ei ole üldjuhul kohustuslik.
NB! õppekavati võivad kohalduda täiendavad tingimused ning üliõpilane peab tutvuma oma praktikaainele kehtestatud nõuetega.


Ülikooli poolt on allkirjaõiguslikud teaduskonna dekaanid või teised selleks volitatud isikud. Vajadusel uuri täpsemalt oma praktika kuraatorilt. Laadi alla praktikalepingu näidis.

Praktika arvestamine

Arvestuse saamiseks vajalikud sammud

Tööpraktika arvestuse saamiseks esitab üliõpilane praktika kuraatorile

  1. vormikohase avalduse (leitav ÕIS-ist);
  2. vormikohase originaalallkirjadega praktikakoha juhendaja hinnanguvormi (näidis);
  3. praktikaaruande (vormi ja ülesehituse täpsustab praktika kuraator, kelle kontaktid leiad oma teaduskonna kodulehtedelt).

Praktikana arvestatakse ka töötamist kohal, mis vastab ainekaardil toodud nõudmistele.

Maht

Praktika eest antav ainepunktide arv on määratletud õppekavades EAP-des. Tööpraktika 1 EAP-ga võrdsustatakse kuni kaks praktikanädalat, sõltuvalt töö iseloomust ja koormusest. Tööpraktika 1 EAP on võrdsustatud üldjuhul 26 tunni töötamisega praktikakohal.
 

Eeskirjad

Tööpraktika korralduse TalTechis määratleb õppekorralduse eeskirja § 13. Lisaks võivad teaduskondades olla eraldi eeskirjad praktikakorraldusele:

Koostöö ettevõtetega praktika- ja tööpakkumiste vahendamisel

Kui soovite jagada TalTechi üliõpilastele erialadega seotud töö- ja praktikapakkumisi, siis tuleks pakkumise koostamisel järgida kehtestatud nõudeid.