Tallinna Tehnikaülikool

Kojulaenutus

Teavikud laenatakse kaasa kehtiva lugejakaardi alusel. Kojulaenutust vormistatakse kõigi korruste teeninduspunktides raamatukoguhoidja vahendusel. Iseseisvalt saab kojulaenutuse vormistada kasutades 2. ja 3. korrusel asuvaid laenutusautomaate. Lisaks saab raamatuid laenamiseks tellida raamatukogu ees asuvasse 24/7 ligipääsetavasse raamatukappi või endale sobivasse DPD pakiautomaati (tasuline teenus).

Raamatute juurde kuuluvad lisad asuvad teeninduspunktides. Kojulaenutuse vormistamisel antakse lisad raamatuga kaasa. Hoidlast saab teavikud tellida 2. korruse teeninduskeskusest soovisedeli alusel.

Teavikuid saab tagastada kõigi korruste teeninduspunktidesse või tagastusautomaati (asub 1. korrusel garderoobi kõrval).

Korraga võib laenatud olla TalTechi üliõpilasel kuni 25 teavikut, TalTechi õppejõul ja TalTechi töötajal kuni 30 teavikut ning lugejal väljastpoolt tehnikaülikooli kuni 10 teavikut.

Õpikute kojulaenutus

Õpikute avakogu paikneb raamatukogu 3. korrusel. Raamatud on paigutatud riiulitele teemade kaupa nii, et ühe eriala õpikud on lähestikku.

Õige riiuli aitavad üles leida e- kataloog ESTER ja Avakogu juht

Õpikute kogust saavad raamatuid kaasa laenutada üksnes TalTechi üliõpilased, õppejõud ja töötajad.

Tehnikaülikooli lõpetamisel või TalTechist töölt lahkudes tuleb laenatud õpikud raamatukogule tagastada. 

Raamatute tellimine raamatukappi

24/7 ligipääsetav raamatukapp asub raamatukogu ees sissepääsu kõrval (Akadeemia tee 1).

Raamatukappi saavad raamatuid kojulaenamiseks tellida kõik TalTechi raamatukogu lugejaks registreeritud kasutajad täites veebivormi või kirjutades teenindus@lib.taltech.ee.

Tellida saab TalTechi raamatukogu (Akadeemia tee 1, Tallinn) teavikuid, mille staatus e-kataloogis ESTER on KOHAL. Ei saa tellida TalTech EMERA, Tartu kolledži, Virumaa kolledži ja Tarkvarateaduse instituudi raamatukogu asukohaga raamatuid. Korraga saab tellida raamatukappi maksimum 10 raamatut.

Tellimused täidetakse raamatukogu lahtiolekuaegadel. Viimane tellimus täidetakse 15 minutit enne raamatukogu sulgemist. 

Raamatu(te) kappi saabumisest teavitatakse lugejat e-kirja teel. Raamatu(d) saab kätte ID-kaardi või raamatukogukaardiga. Kui raamatud on kapist välja võetud, saad e-kirja raamatute tagastustähtajaga. Tellitud raamatuid hoitakse lugeja nimel raamatukapis 3 tööpäeva.

Teenus on tasuta.

Kontakt:
TalTechi raamatukogu teeninduskeskus
Tel 620 3555
 

Raamatute tellimine DPD pakiautomaati (tasuline)

Pakume raamatute laenamist oma kodulähedasse DPD pakiautomaati. NB! Teenus on tasuline

Teenust saavad kasutada Tallinna Tehnikaülikooli raamatukogu lugejaks registreeritud üle 16-aastased lugejad. Lugejaks saab registreeruda raamatukogu veebilehel.  Lugeja esitab raamatukokku tellimuse täites veebivormi. Raamatukogutöötaja võtab tellimuse vastu, vaatab, kas raamatud on saadaval, reserveerib need lugejale ning saadab kinnituse tellimuse saamise kohta ja pangarekvisiidid teenuse eest tasumiseks. Ühe paki saatmise hind on 4,00€. 

Kui tasu laekub raamatukogu kontole, laenutatakse raamatud lugejakontole ning saadetakse kullerile kutse pakkide ära viimiseks. DPD saadab lugejale teavituse paki saabumisest pakiautomaati SMS-i või e-posti teel. 

Tellida saab TalTechi raamatukogu (Akadeemia tee 1, Tallinn) teavikuid, mille staatus e-kataloogis ESTER on KOHAL. Ei saa tellida TalTech EMERA, Tartu kolledži, Virumaa kolledži ja Tarkvarateaduse instituudi raamatukogu asukohaga raamatuid. 
 

Pakke saadame E-R, kullerile väljastame hiljemalt kell 13.30. 

Teenus on kasutatav Eesti piires

Võlgnevustega lugejale teenust ei osutata. Kui sama raamatut soovib mitu lugejat, laenutatakse raamat sellele, kelle tellimus laekus raamatukokku esimesena. 

Kui lugeja ei võta pakki hoiutähtaja (7 päeva) jooksul pakiautomaadist välja, siis tagastab DPD paki raamatukogule ning lugeja on kohustatud tasuma raamatukogule paki tagastamisega tekitatud kulu. Raamatukogu lisab arve lugejakontole (3,00€). 

Raamatud võib tagastada Tehnikaülikooli raamatukokku (Akadeemia tee 1, 12616 Tallinn) kohale tuues, saates postipakiga või vabalt valitud kullerteenuse pakkujaga. Kulleriga saatmisel tuleb pakile märkida raamatukogu lahtiolekuajad. 

Tagastamise eest tasub lugeja. Teavikud tuleb tagastada tagastamistähtaja jooksul. Tähtajaks tagastamata teaviku eest võetakse viivist vastavalt kehtestatud korrale.

Tutvu pakiautomaati tellimise teenuse korraga
 

Kontakt: Maris Nool 
Tel 620 3572 

Kuidas pikendada laenutähtaega?

Laenutähtaega saab pikendada lugejakaardi kehtivusaja jooksul piiramatu arv kordi juhul, kui lugejal pole võlgnevusi ja raamatule pole järjekorda.

Tähtajad

Avakogu ja hoidla teavikute laenutähtajaks on üldjuhul 30 päeva.

  • Sinise märgistusega 7 päeva

  • Kollase märgistusega 14 päeva

  • Punase märgistusega kohalkasutus. Punasega märgistamata teavikutest on kohalkasutuseks: perioodika (ajakirjad, ajalehed), tehnikakirjanduse erilaadid (4. korruse teeninduspunkt), ja kaardikogu 5. korrusel.

Õpikute laenutähtajaks on 90 päeva; punase triibuga märgistatud õpikute laenutähtajaks on 30 päeva.

EMERA harukogus on laenutähtaegadeks 30 ja 90 päeva; punase märgistusega kohalkasutus.

TalTechi õppejõududele laenutatakse õppe- ja teadustööks vajalikku kirjandust koju üheks semestriks.

Meeldetuletused ja eelteated

Raamatukogusüsteem saadab lugejakirjes olevale e-postile automaatsed eelteated ja meeldetuletused tagastustähtaja saabumise ja möödumise kohta. Raamatukogu ei saa garanteerida, et automaatselt saadetavad e-kirjad kohale jõuavad, seega on lugeja kohus ka ise tagastustähtaega meeles pidada, teavikud õigel ajal tagastada või pikendada.Tagastustähtaega saab vaadata Minu ESTER-ist küsida raamatukoguhoidjalt või vaadata laenutusautomaadist väljastatud sedelilt.

Saamata jäänud teade ei vabasta võlglast viivise tasumisest. Raamatukogule antud e-posti aadressi saab vaadata ja muuta e-kataloogi ESTER isiklikult kasutajakontolt Minu ESTER.

Järjekorda panemine

Välja laenutatud või uudiskirjanduse näitusel olevale teavikule saab end järjekorda panna. Teaviku saabumisest teavitatakse lugejat telefoni teel. Teavikuid hoitakse lugejale nimel kuni kolm tööpäeva 2. korruse teeninduskeskuses. Järjekorda panemise võimalused:

Viivised ja kaotatud/rikutud teaviku hüvitamine

Viivised

Tähtajaks tagastamata või pikendamata teavikute eest võetakse viivist (pdf) vastavalt kehtestatud korrale:

  • 30 päeva laenutus, 14 päeva laenutus ja õpikute 90 päeva laenutus – 0,05 € teaviku kohta iga hilinetud päeva eest

  • 7 päeva laenutus – 0,20 € teaviku kohta iga hilinetud päeva eest

Teaviku kaotamine või rikkumine

Laenatud teavikut ei tohi rikkuda. Laenamisel on soovitav kontrollida teaviku seisukorda ja teatada puuduvatest lehtedest või lisadest jm defektidest raamatukoguhoidjale. Kui puudused avastatakse tagastamisel, langeb vastutus viimasele lugejale.

Teaviku kaotamisel või rikkumisel tuleb see asendada samaväärsega või hüvitada rahaliselt (pdf) vastavalt kehtestatud määradele.

Tasumine

Viiviseid tasuda ja teaviku hüvitamise eest maksta saab: 

-  raamatukogus kohapeal sularahas või kaardimaksega
 pangaülekandega

Maksekorraldusele tuleb märkida:

Makse saaja: Tallinna Tehnikaülikool
Arveldusarve number: EE201010052037382001 (SEB)
Selgitusse kirjutage oma nimi, isikukood/ lugejakaardi number ja kindlasti märksõna „raamatukogu viivis“ või „hüvitatud teavik“. 

Maksmine kajastub raamatukogu kasutajakontol laekumisele järgneva tööpäeva lõpuks. Reedel, laupäeval, pühapäeval ja riiklikel pühadel tehtud ülekanded kajastuvad raamatukogusüsteemis esmaspäeval või pühale järgneval esimesel tööpäeval.

Kuni ülekanne pole registreeritud ülikooli raamatupidamises, on lugeja endiselt võlglane. Teavikuid ei saa juurde laenata ega pikendada kui võlgnevus on suurem kui 3 eurot.