Tallinna Tehnikaülikool

Eesti Teadusagentuuri (ETAg-i) taotlusvoorud järeldoktoritele ja välismaalt Eestisse tagasi pöörduda soovivatele teadlastele avanevad 1. jaanuaril 2021. Toetusi saavad taotleda teadusasutused, kõrgkoolid ja ettevõtted. Taotluse esitamise tähtaeg on 3. veebruar 2021 kell 17.00 (EET).

„Möödunud viiel aastal andsime sarnaseid toetusi välja Mobilitas Pluss programmi raames, kuid 2021. aasta taotlusvoorus Euroopa struktuurifondide vahendeid enam kasutada ei saa. See toob kaasa mõningase väljaantavate toetuste arvu vähenemise – kui varem andsime välja ligikaudu 30 toetust aastas, siis nüüd on see arv 20. Samas ei tule nüüd vastuvõtvatel asutustel enam projektidele omafinantseeringut lisada,“ ütles ETAg-i teadusprogrammide osakonna juhataja Oskar Otsus.

Toetust on võimalik küsida 12–24 kuud vältavateks uurimisprojektideks. Algava taotlusvooru puhul on eksperimentaalsetele uurimisprojektidele aastas ette nähtud 54 000 eurot, mitte-eksperimentaalsetele projektidele aga 51 000 eurot. Sellele lisandub kuni 5500 eurot ümberasumistoetust, kui teadlane ei ole kuue kuu jooksul enne taotlusvooru lõppkuupäeva elanud, õppinud või töötanud Eestis.

Taotlusi saab esitada Eesti Teadusinfosüsteemis (www.etis.ee). Taotlusvooru tulemused selguvad hiljemalt 2021. aasta juunis. Projekte tuleb hakata ellu viima hiljemalt 1. detsembrist 2021 ja vastuvõtvas asutuses tuleb töötada täiskoormusega.

Rohkem infot:

Sissetulev järeldoktoritoetus
Tagasipöörduva teadlase toetus

Kontakt:

Tiina Loit-Oidsalu, vanemkonsultant; 731 7359; tiina.loit-oidsalu@etag.ee
Oskar Otsus, Teadusprogrammide osakonna juhataja; 731 7350; oskar.otsus@etag.ee

Laeb infot...