Tallinna Tehnikaülikool

Tehisintellekti- ja robootikakeskus AIRE ning Innovatsiooniliidrite klubi kutsuvad Teid klubiüritusele “Robootika ja tehisintellekti innovatsioon - kogemuslood ja rahastusallikad”. Oma ettevõtte kogemusest räägivad AS Thermory ja Fyma OÜ esindajad ning üritusel tutvustatakse MKMi taasterahastu meetmeid ja krattide pilootprojektide vooru.

AIRE klubis räägitakse, kuidas luua robootika ja tehisintellekti abil innovatsiooni

AS Thermory on üks maailma suurimaid termopuidu ja saunamaterjalide tootjaid. Ettevõtte eesmärk on panustada kaasaegse linnaruumi arendamisse, kasutades termopuidu materjale, mis on keskkonnasäästlikud ning aitavad kaasa ökoloogilise jalajälje vähendamisele. Ettevõte pakub innovaatilisi paigaldusvõtteid ja inspireerivat disaini, mis on vastupidav nii sise- kui välitingimustes. Sellest kõigest räägib Thermory Tartu tehasejuht Fredi Kaasik.

Fyma on masinnägemise tehisintellekti rajav Eesti iduettevõte. Fyma loodava lahenduse abiga võib igast linnaruumi kaamerast saada nutikas sensor ja igast lindistatud sekundist andmed, mille abil äriotsuseid teha. Ettevõtte tarkvara põhineb kaamerate ja masinnägemise algoritmide koostööl, mille abil saavad paremaid otsuseid teha alates linnaruumi planeerijatest ja ärikinnisvara arendajatest, lõpetades transpordi ja jaekaubanduse juhtidega. Ettevõtet tuleb üritusele esindama ettevõtte kaasasutaja ja tehnikajuht Taavi Tammiste.

Samuti esinevad ettekannetega AIRE juht Kirke Maar, Tehnopoli äriarendusjuht Martin Goroško (sh krattide pilootprojektide toetused), Tartu Teaduspargi juht Andrus Kurvits ning Majandus- ja Kommunikatsiooniministeeriumi tööstusvaldkonna esindaja Annely Tank, kes räägib taasterahastu (RRFi) digiinvesteeringute meetmest ning rohepööret toetavast tootmisettevõtete ärimudelite muutuste meetmest.

Registreeru ja vaata ajakava täpsemalt siit
 

Laeb infot...