Thomas Johann Seebecki elektroonikainstituudi doktorant Kaiser Pärnamets kaitseb 29. augustil 2023 algusega kell 13:00 oma doktoritööd „Optical Detection Methods for Droplet Microfluidic Applications“ („Optilised tuvastusmeetodid tilkade mikrofluidiliste rakenduste jaoks“). Kaitsmine toimub ruumis U02-208 (Ehitajate tee 5) ja MS Teams keskkonnas.

Antud väitekirja eesmärgiks on uurida tilkade mikrofluidika kuluefektiivseid ja kaasaskantavaid valgustus- ja tuvastusahelaid. Esiteks uuritakse lõputöös biomeditsiiniliste rakenduste valgusallikate ja detektorite hetkeseisu, pöörates erilist tähelepanu tilkade mikrofluidikale. Seejärel hinnatakse ja analüüsitakse tilkade mikrofluidika jaoks mõeldud avatud lähtekoodiga, kulutõhusate ja kaasaskantavate optiliste pildidetektorite toimivust. Kujutise anduri tuvastamise võimaluste piirangute ületamiseks tilkade tekkekiiruse osas pakutakse välja matemaatiline mudel, mis hindab teoreetilise tilkade tekkekiiruse hajutatud ja pidevate faaside voolukiirustel. Lõpuks pakutakse välja mittepildistamismeetod, mis on praeguste tipptasemel seadmetega võrreldes vähem tülikas, kuid millel on samasugune jõudlus tilkade tuvastamisel sekundis.

Doktoritöö on avaldatud Tehnikaülikooli raamatukogu digikogus.

Juhendajad:

• Dr Tamás Pardy
  • Dr Ants Koel

Oponendid:

• Prof Ferenc Ender (Budapest University of Technology and Economics)
  • Prof Serge Dos Santos (INSA Centre Val de Loire, University of Tours)

Jälgi avalikku kaitsmist MS Teamsis

Meeting ID: 327 534 828 194