Tallinna Tehnikaülikool

Talvisel koolivaheajal (2.-7.01.2023) toimub TalTechi kampuses tasuta energeetika linnalaager tüdrukutele.

Tegemist juba teise energeetika linnalaagriga (esimene toimus suvel 2021 millest on võtnud osa 1500 last). Seekord on omapärasus selles, et laager on mõeldud just tüdrukutele (eesmärgiks on inspireerida ja tutvustada tüdrukutele inseneeriat ja tublisid naisinsenere). Laagris on 300 kohta ning on oodatud tüdrukud vanuses 7-18 aastat.

Laager oimub kolmes vahetuses: soojusenergia, elektrienergia ja taastuvad energiaallikad. Viiakse läbi energeetika tunde, lapsed teevad energeetika katseid (toodame vesiniku, meisterdame päikesepaneele ning tuulikuid ja palju muud), õpime malet, käime energeetika ekskursioonidel, teeme orienteerumist TalTech kampuses ja veel-veel palju muud põnevat! 

Esinejateks on ka silmapaistvad naisinsenerid - EU energeetikavolinik Kadri Simson, Eesti Energia energiakaubanduse tugiteenuste osakonna juhataja Maarja Tobreluts, Alexela keskkonnajuht Terje Luure, MKM keskkonnasäästliku ehituse valdkonnajuht Hannamary Seli, Mapri Ehituse KVVK osakonna juhataja Tiina Õunmaa ja paljud teised!

Lisainfo ja registreerimine SIIN.

Laagri peatoetaja on Briti Nõukogu Eesti esindus, lisaks toetavad laagri läbiviimist TalTech Energiatehnoloogia instituut, Utilitas, Eesti Energia, Adven, Alexela, Grundfos, Tamult, Napal Service, Energiapartner, Energex Energy Experts, Elteks Ehitus, Termopilt, Nomine Consult, Eesti Soojustehnikainseneride Selts, HeatConsult.

Lisainfo: Igor Krupenski (TalTech Energiatehnoloogia Instituudi vanemlektor, igor.krupenski@taltech.ee).

Laeb infot...