19. mail 2022 kell 10.00-11.30 toimub Tallinna ettevõtluskeskuse ja TalTech majandusteaduskonna ettevõtlusakadeemia veebiseminar teemal "Alustav ettevõtja ja tarkvaralitsentsid". Seminari viib läbi Kaido Kikkas, PhD, Tallinna Tehnikaülikooli IT kolledži kaasprofessor.

Ettevõtlusakadeemia plakat

Seminaril anname ülevaate tarkvaralitsentside olemusest ning täielikust skaalast alates klassikalisest ärivarast ning lõpetades vaba tarkvara litsentside ja avaliku omandiga. Lisaks tarkvarale käsitleme ka sisulitsentse (Creative Commonsi litsentsiperekond, GNU FDL jt). Eraldi tähelepanu pöörame õiguste edasikandumisklauslile (copyleft), mille eri astmed muudavad ka vaba tarkvara litsentsid üksteisest selgesti eristuvateks (ja vahel halvasti kokkusobivateks). Vaatleme erinevaid alustava ettevõtte stsenaariume ja võimalikke litsentsivalikuid nende korral.

Kaido Kikkas on infoühiskonna ja küberkultuuri kaasprofessor Tehnikaülikooli IT kolledžis. Põhiliseks õppekursuseks on "IT eetilised, sotsiaalsed ja professionaalsed aspektid", mille teemadeks on lai valik IT-ga seonduvaid küsimusi (sh IT juriidilised aspektid). Huvipakkuvate valdkondadena võiks muuhulgas mainida vaba tarkvara, võrgukultuuri, turvalisust ja privaatsust ning IT ligipääsetavust erivajadustega inimestele.

Seminar on tasuta, kuid palume eelnevalt registreeruda.

Lisainfo:

Krista Kink