Ettevõtlusakadeemia järgmisel seminaril räägib NJORD Advokaadibüroo vandeadvokaat ja TalTechi külalislektor Tea Kookmaa, mis on andmekaitse ABC alustavale ettevõtjale.

Tule osale veebiseminaril, mis toimub neljapäeval, 18. veebruaril 2021, kell 10.00-11.30. Veebiseminar on TASUTA, kuid vajalik on eelnev registreerumine SIIN. Ürituse leiad ka Facebookist.

Isikuandmete kaitse on keeruline valdkond, kus on palju reegleid, mida järgida. Alustava ettevõtja jaoks võib olla keeruline aru saada, milliseid nõudeid ta täitma peab. Samas on just alustaval ettevõtjal mõistlik andmekaitsele tähelepanu pöörata, sest mida kauem on ettevõte tegutsenud ja mida rohkem ta isikuandmeid töötleb, seda raskem võib hiljem olla oma organisatsioonis andmekaitse alast ülevaadet omada. Loengus räägime, millised on isikuandmete vastutava töötleja kõige olulisemad kohustused. Samuti vaatame, millised on isikuandmete töötlemise aluspõhimõtted, mida iga organisatsiooni liige peab järgima. Räägime ka sellest, kuidas läbi viia andmekaitse auditit.

Lektoriks on Tea Kookmaa, kes on advokaat ja kelle peamisteks töövaldkondadeks on IT õigus ja andmekaitse ning lepinguõiguse ja kaubandusõigusega seotud küsimused. Teal on laialdased kogemused andmekaitseõiguses, sealhulgas on ta aidanud nii era- kui ka avaliku sektori kliente isikuandmete kaitse üldmäärusega (GDPR) kooskõla saavutamises. Ta on rahvusvaheliselt tunnustatud andmekaitse spetsialist, olles omandanud CIPP/E sertifikaadi Rahvusvahelise Andmekaitseekspertide Organisatsioonist (IAPP). Lisaks on Tea ka külalislektor Tallinna Tehnikaülikooli avatud ülikoolis, kus ta annab loenguid kursuse „Eksperdi tasandil andmekaitsespetsialist (DPO)“ raames.