2021. aastal tähistab EuroTech Ülikoolide Liit oma 10. aastapäeva. Aastapäeva loosungit „Ühiskonna mõjuvõimu tugevdamine“ järgides uuritakse tänavusel EuroTechi kõrgetasemelisel üritusel tehnoloogia eeliseid ühiskonnale, aga ka selle piiranguid. Võta Sinagi osa dialoogist, mis toob kokku kodanikud, poliitikakujundajad ja teadlased. Üritus toimub otseülekandena 10. novembril kell 15–17 CET (Eesti aja järgi kell 16–18).

PROGRAMM

15.00–17.00 CET (16.00–18.00 EET)

Tehnoloogia ühiskonnas: Milline on meie vastutus?

• Maja Horst, Taani Tehnikaülikooli vastutustundliku tehnoloogia professor

Kas esitame õigeid küsimusi?

• Eric Labaye, École Polytechnique president
  • Heidrun Mollenkopf, Euroopa Eakate Inimeste Organisatsioonide Ühenduse (AGE) asepresident

Kas meil on õiged strateegiad?

• Antoaneta Angelova-Krasteva, Euroopa Komisjoni innovatsiooni, digihariduse ja rahvusvahelise koostöö direktor
  • Eva Kaili, Euroopa Parlamendi tööstuse, teadusuuringute ja energeetikakomisjoni liige
  • Robert-Jan Smits, Eindhoveni Tehnikaülikooli president
  • Pirita Lindholm, Euroopa piirkondade teadusuuringute ja innovatsiooni võrgustiku direktor
  • Nina Zuber, Müncheni Tehnikaülikooli üliõpilane

Väljavaade

• Anders O. Bjarklev, Taani Tehnikaülikooli president

Tseremooniad

• 2021. aasta Euroopa ühisettevõtte programmi konkursi võitja Nina Korshunova, DirectFEM kaasasutaja ja tegevjuht
  • EuroTechi presidentide lõppsõna

Registreeru siin

Lisateave programmi ja esinejate kohta on leitav veebisaidil www.eurotech-universities-hle.eu.