Kestliku ja jäätmevaba tuleviku suunas liikumine on praeguse Euroopa üks suurematest katsumustest. Kuidas minna tarbimismajanduselt üle ringmajandusele, sulgeda ressursivood ning tagada, et materjale võetaks ringlusse ja korduskasutataks nii palju kui võimalik? Mida me selle süsteemimuutuse jaoks vajame?

Lobbying for Change event 2022

Mida eri vaatenurgad meile jäätmevaba maailma väljakutse raames õpetavad? Kuidas püüavad seda probleemi lahendada ülikoolid, tööstus ja poliitikud? Kuidas saaksime kaasata õpilaste ja laiema üldsuse abi?

Arutame üheskoos ülikoolide, poliitikute ja tööstusega jäätmevaba tuleviku eri vaatenurki. Vaatame nende ideid ja lahendusi ning näitame, kuidas EuroTeQ kasutab koostööpõhiseid koosloome õppevorme, et kaasata mistahes haridusasutuste õpilaste ideid jäätmevaba tuleviku saavutamiseks.

Liitu meiega 11. mail 2022 Eesti aja järgi kell 16.30–18.30 üritustesarja „Lobbying for Change“ teisel üle-euroopalisel virtuaalkonverentsil „Leave no waste behind – towards a sustainable future“.

16.30–16.40     Tallinna Tehnikaülikooli rektori Tiit Landi tervitus
16.40–16.50     1. peakõneleja: ELi vaatenurk – Pernille Weiss, Euroopa Parlamendi liige
16.50–17.00     2. peakõneleja: Tööstuse vaatenurk – täpsustatakse hiljem
17.00–17.15     1. arutelu
17.15–17.25      3. peakõneleja: Iduettevõtete vaatenurk – Reverioni esindaja
17.25–17.35     4. peakõneleja: Linna vaatenurk – Kristina Frank, München
17.35–17.50     2. arutelu
17.50–18.30     Fookuses: EuroTeQ Collideri projekt

Konverents on inglise keeles ja seda juhib Deniz Bezgin.

Üritus on tasuta, kuid korraldajad paluvad, et registreeriksid end siin. Ülekannet saab vaadata siit

Kohtumiseni üritusel!

PS! TalTech kutsub kõiki huvilisi samal päeval enne konverentsi kell 15 SOC-hoone fuajeesse, kus kohvitassi ja snäki kõrval saab kuulata insipratsioonikõnesid Solaride ja Ülemiste City poolt. Toimub inspiratsiooniseminar „Tudengitega koostöö aitab muuta maailma“

EuroTeQ Engineering University on 3-aastane Euroopa ülikoolide vaheline koostööprojekt, mille eesmärgiks on saavutada süsteemne ja jätkusuutlik koostöö õppe valdkonnas. Projekt toob endaga ühised õppeained- ja kavad erinevatel õppeastmetel ja seda nii riigipiiride, valdkondade ja akadeemiliste erialade üleselt.

EuroTeQ Engineering University projekt on kaasrahastatud Euroopa Liidu programmist Erasmus+.

EuroTeQ partnerid