Tallinna Tehnikaülikool

FinEst Targa Linna Tippkeskus (FinEst Centre for Smart Cities) korraldab 10. märtsil järgmist Teadus & Innovatsiooni seminari (Research & Innovation Seminar - RIS) teemaga  „Liiklussüsteemide projekteerimine autonoomsete sõidukitega – tsoonide, inimeste hoiakute ning tehnilise ja juriidilise reaalsuse modelleerimine“.

Research and innovation seminar

Alates 2020. aasta juunist on Targa Linna Tippkeskus korraldanud teadus- ja innovatsiooniseminare (RIS). RISi eesmärk on luua side teadlaste ja linnaarendajate vahel. See toimub linnaarendajate ja linnaplaneerijate uurimistulemuste, plaanide ja linnaprobleemide esitamise kaudu.

Järgmine RIS teemaga “Liiklussüsteemide projekteerimine autonoomsete sõidukitega – tsoonide, inimeste hoiakute ning tehnilise ja juriidilise reaalsuse modelleerimine” toimub 10.03.2022 kell 10:00–11:40 ning osaleda on võimalik läbi Zoomi.

Vaata seminari ajakava ja registreeru

Seminari keel: inglise keel

Seekordsel RIS sessioonil arutame probleemie, kus tavakodanikud ja isegi paljud akadeemikud arvavad, et autonoomsed sõidukid tulevad lihtsalt nurga tagant ja on valmis kasutamiseks kõigile. Siinkohal aga tekivad küsimused, kuidas oleks sellisel juhul liiklussüsteem korraldatud? Kuidas toimiksid üksikud autonoomsed sõidukid tegelikkuses avatud linnaliikluse kontekstis inimeste ja mitteautonoomsete sõidukitega, rääkimata ilmastiku ja valgustuse hooajalistest ja igapäevastest muutustest ning arvestades ka tänavate rohealade muutustega?

Loe lähemalt RIS’st: www.finestcentre.eu/ris

Kõiki eelnevaid RIS sessioone on võimalik järgi vaadata FinEst Centre for Smart Cities YouTube kanalilt

Hoia end kursis tulevaste RIS sessioonidega! Järgi meid Twitteri’s, LinkedIn’s ning liitu meie uudiskirjaga siin: www.finestcentre.eu/contact

FinEst Centre for Smart Cities logo

Laeb infot...