IKT teadus- ja ettevõtluskonverentsil „ICT Means Business“ annavad ligi 30 teadlast Tartu Ülikoolist, TalTechist ja Tallinna Ülikoolist ülevaate IKT teaduse ja innovatsiooni uurimisvaldkondadest ning arendatavatest tipptehnoloogiatest, samuti tutvustatakse ettevõtetega koostöö võimalusi. Konverents toimub 4.-5. novembril Tartu Ülikooli Delta keskuses hübriidkonverentsina.

Üritusel annavad ligi 30 teadlast Tartu Ülikoolist, TalTechist ja Tallinna Ülikoolist ülevaate IKT teaduse ja innovatsiooni uurimisvaldkondadest ning arendatavatest tipptehnoloogiatest, samuti tutvustatakse ettevõtetega koostöö võimalusi.

Registreeru üritusele hiljemalt 1. novembril

Käsitletakse valdkondi, mille laiapõhjaline arendamine teaduse, ettevõtete ning riigi koostöös on Eesti innovatsioonivõimekuse võtmeks:

• Tehisintellekt ja masinõppimine
  • Andmeteadus ja suurandmed
  • Robotite-inimeste koostöö ja asjade internet tööstuse protsessides
  • Digipööre ja elukestev õpe
  • Tarkvara usaldusväärsus, TalTechi prof Pawel Sobocinski
  • Tarkade asjade internet, TalTechi arvutisüsteemide instituudi ja Thomas Johann Seebeki elektroonikainstituudi teadlased
  • Riistvara ja süsteemide turvalisus ning usaldatavus, TalTechi prof Samuel Pagliarini
  • Küberkaitse, TalTechi prof Rain Ottis

Konverents toimub inglise keeles. Osaleda on võimalik Tartu Ülikooli Delta keskuses (järgitakse covid-regulatsioone) ja veebipõhiselt, mõlemal juhul on vajalik registreerida hiljemalt 1. novembril.

Tutvu programmi ja esinejatega Jälgi ürituse FB lehte

Osalemine on tasuta, korralduskulud kaetakse IT Akadeemia programmist.

Konverentsi partnerid on TalTech, Tallinna Ülikool, Tartu Ülikool, Eesti Infotehnoloogia ja Telekommunikatsiooni Liit, IT Akadeemia programmi koordineerija Haridus- ja Noorteamet ning programmi rahastaja Haridus- ja Teadusministeerium.