Tallinna Tehnikaülikool

Võttes arvesse koroonaviiruse olukorda ja soovi nakkusohtu minimaliseerida, siis jääb 8. novembril toimuma pidanud Isadepäeva üritus ära.

Soovime peredele ja isadele ilusat isadepäeva! Uute kohtumisteni!
 

Tule tähista isadepäeva TalTech Mektory Tehnoloogiakooli põnevates teaduse- ja tehnoloogiateemalistes töötubades!

Valikus on palju põnevaid töötubasid, mille hulgast saate valida endale meelepärase:

  • Robootika LEGO EV3 – töötuba, kus kasutatakse EV3 robootikakomplekte ja tutvutakse roboti andurite ja mootoritega ning ehitatakse valmis robot, mis programmeeritakse ülesannet täitma. Töötoa lõpus toimub lõbus võistlus perede vahel. Sobilik vanusele 8–18 eluaastat.
  • Mehhaanika ja robootika LEGO WeDo 2 – töötoas ehitatakse valmis mudelid ja neile programmeerimiskäskude lisades saavad osalejad ehitada näiteks kiirendusauto, et panna see liikuma. Sobilik vanusele 7–8 eluaastat.                                            
  • Kummimootoriga auto – töötoas paneme asjad liikuma vaid kummipaela abil. Töötoas selgub, millised nüansid on veel olulised lisaks mootorile, et auto hästi edasi liiguks. Sobilik vanusele 7–9 eluaastat.
  • Arduino valgusfoor – töötuba, kus tutvustatakse programmeerimist ja saadakse teadmised sellest, mis põhimõttel töötab valgusfoor, kuidas avaneb tõkkepuu ja töötavad loendurid. Sobilik vanusele 10–18 eluaastat.
  • Robotkäsi – töötoas paned ise robotkäe objekte liigutama, kasutades programmeerimiskeelt C++. Sobilik vanusele 9–14 eluaastat.
  • Matatalab jalgpall – programmeerimisklotside abil koostatakse programm ja ülesande lahenduseks peab iga järgmise sammu ette mõtlema. Mängitakse nn robojalgpalli. Mängijad  programmeerivad oma robotid liikuma jalgpalliväljakul nii, et pall jõuaks väravasse. Sobilik vanusele 8–12 eluaastat.                              

Üritus toimub TalTech innovatsiooni- ja ettevõtluskeskuses Mektory (Raja 15) kell 11.00–13.00.
Registreeru SIIN! Registreerumise tähtaeg on 06.11 kl 15.00.

  • Osalustasu perele – 1 täiskasvanu ja kuni 2 last - 15 eurot
  • Tasumine isadepäeva ürituse eest toimub kohapeal sularahas!
  • Lisaküsimuste korral kirjutage e-posti aadressile tehnoloogiakool@taltech.ee

**Sõltuvalt Covid-19 kriisist jätab korraldaja endale õiguse üritus olukorra halvenedes ära jätta. Alates 12. a on maski kandmine töötubades kohustuslik!

Laeb infot...