Tallinna Tehnikaülikool on seadnud eesmärgiks saada aastaks 2035 Eesti esimeseks kliimaneutraalseks ülikooliks ning kogu ülikooliperel on selle täitmisel oluline roll. Majandusteaduskonna ärinduse tudengite eestvedamisel toimub 18.–24. aprillini taas jätkusuutlikkuse nädal, kuhu oodatakse osalema nii kaasüliõpilasi, töötajaid kui teisi huvilisi. Nädal on ajastatud 22. aprillil tähistatava rahvusvahelise Maa päeva järgi, mil kogu maailmas püütakse mitmesuguste ettevõtmiste abil juhtida inimeste keskkonnaprobleemidele, sealhulgas kliima soojenemisele, ületarbimisele, autostumisele, prügitekkele jne. Olulise teemana kaasatakse ka sel aastal tervist ning selle hoidmist.

Mets

Jätkusuutlikkuse nädala kava on veel täienemisel, kuid kalendritesse saab juba märkida:

Terve nädal 18.–24.04

Üritus “Samm edasi”: eesmärgiks on läbi väljakutsete motiveerida inimesi veel rohkem liikuma! Samme kogutakse kogu nädala vältel ja teaduskondade suurimad sammujad saavad pärjatud!

Sotsiaalmeedia teavituskampaania "Equality": eesmärgiks on tõsta inimeste teadlikkust ühiskonnas leiduva ebavõrdse kohtlemise osas. Nädala jooksul puudutatakse järgnevaid teemasid: palgalõhe Eestis, stereotüübid meie ümber, seksuaalsus ja soovoolavus.

Projekt "VitaMe! kutsub TalTech Spordihoonesse! Vaata toitumisnõustaja Kristi Aedma loengut vitamiinidest ja mineraalainetest ja osale rühmatrennis, sest kõik treenijad osalevad unikaalse QR koodi alusel suures loosis. Rohkem infot.

Esmaspäev 18.04

Kell 13: Veebiseminar tervislikust ja teadlikust toitumisest väljakutse “Terves kehas terve vaim” raames. Järgneb nädalapikkune toitumise jälgimise väljakutse. Rohkem infot väljakutse kohta on siin. Registreeru siin

Kell 18: Vestlusring "Tarbi teadlikumalt" Tudengimaja saalis: valdkonna spetsialistid juhivad tähelepanu ületarbimise põhjustele, tagajärgedele ja sellele, mida me saaks ise teha, et olla teadlikumad tarbijad.

Teisipäev 19.04

Kell 14: Veebiseminar "Hea une valem": rääkima tuleb uneteadlane Kene Vernik. Registreeru siinRohkem infot.

Kolmapäev 20.04

Kell 13: Veebiseminar "Jätkusuutlike ürituste korraldamine" ja "Suitsukonid ja keskkond: Meri algab siit". Registreeru siin

Neljapäev 21.04

Kell 11–14: Tudengimajas on kirbuturg SECOND LIFE. Tuuluta riiuleid ja kappe, leia üles heas korras, kuid kasutuseta esemed/riided ja tule müü maha või anna ära.

Kell 16.00: Ülikooli roheaktivistide esimene kogunemine. Oodatud on kõik, kellele vastutustundlik ja jätkusuutlik ülikool olulised on, ning kel on soovi selles osas ka midagi ise ära teha.

Reede 22.04

Kell 16.00: Töötuba ja filmiõhtu "Mis on kliimaõiglus ja kuidas see minusse puutub?". Registreeru siin.

Reedest pühapäevani on Mektorys mere- ja ringmajanduse teemaline häkaton MarineHäkk

Pühapäev 24.04

Kell 10: Väljakutse "Eluilu": eesmärgiks on juhtida tähelepanu nii vaimsele kui ka füüsilisele tervisele. 24. aprillil toimuval matkal läbivad osalejad 14,03 km ning vahepeatustes jagavad kogemuslugusid Märt Pius, Rita Rätsepp, Minna Sild ning Tuuli Rand. Igale osalejale kingituseks puu!

Teisipäev 26.04

Kell 11–15: Tudengimaja saalis on doonoripäev.

Lisaks erinevatele kampaaniatele jagatakse põnevat infot linnakus vastutustundlikuma käitumise võimaluste kohta. Alustades suitsukonidest, veeautomaatidest, ringpakendisüsteemist lõpetades tõukerataste ja taimse teisipäevaga. Ära jää ilma!

Hoia silm peal jätkusuutlikkuse nädala Facebooki üritusel, kus on sündmuse kohta kõige ajakohasem info.

Tegevuste nimekiri võib veel täieneda.