16. juunist kuni 31. detsembrini on TalTechis avatud näitus "Kampus 60 – Tallinna Tehnikaülikool Mustamäe luidetel“.

Oktoobrist kuni detsembrini, kokku kuuel korral on võimalik osaleda ka näituse kuraatorituuridel.

Väljapanek algab ülikooli peamaja fuajees (Ehitajate tee 5) ning läbib ülikooli kogu vanemat õppekorpust, õppehooneid U02-U06.

Näitusega tähistab tehnikaülikool oma jõudmist Mustamäele, olles linnaosa esimene asukas seni hoonestamata liivaluidetel ja männisaludes. Tehnikaülikool oleks võinud olla kesklinnas, Juhkentalis, Koplis, Hiiul või Pirital. Lõpuks jõuti aga välja Mustamäele, kuhu jäädi ka paikseks.

Näitusel saab esmakordselt põhjaliku ülevaate Tallinna Tehnikaülikooli akadeemilise keskkonna väljakujunemisest Mustamäel. Näitusega tehakse kummardus 1960. aastatel oma kooli projekteerinud arhitektidele ja inseneridele. Peamaja fuajees tutvustatakse selle kümnendi projekte ja sisekujunduse elemente, näiteks Enn Põldroosi mosaiikpannood „Noorus“. Samuti on fuajees teisigi üllatusi, mis näitavad algupäraseid detaile õppehoonetes. Lisaks on välja toodud ka teostumata plaane ja visioone, näiteks ülikooli suur purskkaev.

Peale selle saab näitusel ülevaate, kuidas üliõpilased ja õppejõud on nendes ruumides õppinud ja õpetanud, Mustamäe mändide all sporti teinud, ühiselamutubades elanud, aulas ja klubides pidutsenud.

Näiteks on ülikooli aulas toimunud lisaks konverentsidele ja aktustele ka paljud Eesti muusika suursündmused alates Arvo Pärdi „Tabula rasa“ maailma esmaettekandest kuni jazz-rock kontsertideni, rääkimata kaadritest filmis „Mehed ei nuta“. Aula koos kaldauditooriumiga on 1960. aastate inseneriteaduse tippsaavutus ning selle akustikat peeti toona üheks parimaks Eestis.

Näitusele on oodatud ülikooli vilistlased ja tudengikandidaadid, Mustamäe ja Nõmme elanikud ning loomulikult kõik arhitektuurisõbrad. Näituse külastamine on tasuta.

Pilt näituselt