15. jaanuarist on klaasikunstnik Kateriin Rikkeni isiknäitus „SÕÕM vol 3“ väljas TalTechi Raamatukogus. HOP Galeriis debüüdi teinud näitus on tänaseks liikunud galerii ruumidest välja avalikku ruumi, võimaldades dialoogi sealse interjööri ja inimestega.

Näituse algpunktiks oli klaasikunstnik Kateriin Rikkeni soov võtta paus, vaadelda seni tehtut ja mõtiskleda, kuhu edasi. Toetudes shoshin’ile –  Jaapani zen-budismi kontseptsioonile läheneda asjadele eelarvamustevaba hoiaku ja algaja mõtteviisiga, heitis kunstnik oma senise praktika kõrvale, et kogeda uut loomistahet.

Näitusel „SÕÕM vol 3“ on väljas installatsioon, kus on kasutatud 63 rohelist värvi klaaspudelit, mis on kokku kogutud prügimäelt, Klubi Hall prügikastist, Frenchy Bistroost ja tuttavatelt. Pudelid on purustatud spetsiaalsel meetodil, et killud ei oleks liiga teravad ning oleks võimalikult sarnase kujuga. Põhivormideks on kasutatud vanu pappkaste, torusid, katkisi jalgpalle jm.

Kunstnik on öelnud: "Idee ei tõukunud soovist anda materjalidele uus elu. Oli soov mängida piirideta, tunda end vabalt, lõbusalt ja loovalt, olla hetkes, nautida, võtta sõõm vabaduse tunnet...“.

Kateriin Rikken (1983) on Eesti klaasikunstnik. Ta on lõpetanud Eesti Kunstiakadeemia klaasikunsti osakonna (BA 2005, MA 2023) ja õppinud  klaasidisaini Taanis Royal Danish Academy’s (BA 2010). Ta on töötanud Rootsi, Taani ja Norra klaasistuudiotes ning alates 2010. aastast omanimelises klaasistuudios. Kateriin on aktiivselt osalenud ka näituste kureerimises ning õpetab klaasipuhumist nii EKA klaasikunsti osakonnas kui ka Olustvere Teenindus- ja Maamajanduskoolis. Ta on osalenud rohkelt kohalikel ja rahvusvahelistel näitustel, tema töid leidub era- ja muuseumikogudes nii Eestis kui Taanis.

Näitus SÕÕM