Tallinnas, Nõmme linnaosas Glehni pargis asuvas Tallinna Tähetornis toimub reedel kell 19.00-22.00 Kuu vaatluse otseülekanne, mida kommenteerivad astronoom Mario Mars ja dotsent Vladislav-Veniamin Pustõnski Tallinna Tehnikaülikoolist. Ülekannet on oodatud jälgima kõik astronoomia-elamuse soovijad interneti vahendusel: http://eventmedia.ee/kuu.

Veebiülekande eesmärgiks on tähistada kevade saabumist Kuu näitamisega, Tallinna Tähetorni tegevuste tutvustamisega kui ka aktuaalse kosmoseteemalise info jagamisega. Juttu tuleb ka hobiastronoomiast ning loetakse ette Kuuga seotud ütlusi ning rahvauskumusi.

Tallinna Tähetorni nime kannab Nikolai Von Glehni poolt 1910. aastal ehitatud vaatetorn, mis tegutseb 1960-ndate aastate esimesest poolest observatooriumina. Tallinna Tähetorn alustas tööd rahvaobservatooriumina, kus on tehtud ka teadus- ja õppetööd. 1993. aastast kuulub Tallinna Tähetorn Tallinna Tehnikaülikoolile. 2021. aastast muutub Tallinna Tähetorn kõigile kosmosehuvilistele senisest avatumaks. Tähetornis tegutseb ka Tallinna Tähetorni Selts, mis koondab astronoomia entusiaste ja mille tegevus on suunatud kosmoseelamuste pakkumisele ja astronoomia hariduse edendamisele Tallinnas ning Põhja-Eestis.

Ülekande ajal on võimalik esitada esinejatele küsimusi, jättes need kommentaaridena video juurde.

Veebiülekanne jõuab vaatajateni Tallinna Tähetorni Seltsi, Tallinna Tehnikaülikooli ja Event Media OÜ koostööprojektina. Küsimuste või koostöö ettepanekute korral on võimalik kontakteeruda Tallinna Tähetorni Seltsiga info@tahetorn.ee või helistades numbril 5598 0396.