Näitus raamatukogu 2. korruse lugemisalas on avatud 1.-30. novembrini.

Olen Tallinna Tehnikaülikooli tudeng, õpin ehitiste projekteerimise 5. kursusel ning teen ka juba erialast tööd. Maalimisega olen tegelenud sellest saati, kui 9. klassis kunstiringi läksin. Hetkel kooli ja töö kõrvalt kunstiringi jaoks aega üle ei jää, kuid üritan siiski paar korda aastas pintsli ikka kätte võtta. Eriti stressirohkel ajal on kunstiga tegelemine hea viis, kuidas mõneks ajaks mõtted täiesti välja lülitada. Stressi aitab peletada abstraktne kunst, kus ei pea detailidele mõtlema ja saab erinevate tehnikatega mängida.

Näitusel olevate maalide juures olen proovinud valamistehnikat, kohati kasutanud taskurätikut pintsli asemel ja ühe maali peal kasutasin ka modelleerimispastat, et tekstuuri tekitada. Osa maale on traditsioonilisel lõuendil, enamasti kasutan hoopis vanu puidust kapiuksi maalide alustena. Puidu peale maalimisel on oma iseärasused – pind on vaja korralikult ette valmistada, et värv kindlalt püsiks. Arvan, et puitalus ja selle ümber tekkiv raam annab maalidele teatud isikupära.

Elisa Iliste