Tallinna Tehnikaülikool

Tallinna Tehnikaülikooli muuseumis saab näha Tervisemuuseumi koostatud näitust „Palju õnne!?“. Näitus tutvustab teaduse avastuste kaudu õnne olemust, neurokeemiat ja positiivse psühholoogia jõudu. Näitus on avatud 17. juunist täpselt ühe aasta.

bänner

Tervisemuuseumi näitus „Palju õnne!?“ uurib seda, mis teeb inimesed õnnelikuks, ning juhib tähelepanu heaolu ja vaimse tervisega seotud küsimustele. Tegemist on õnne märkamise näitusega, mille eesmärgiks on puudutada igaüht emotsionaalselt ning innustada suhtlust vaimse tervise teemadel oma lähedastega.

Näituselt saab ka praktilisi nippe ja näpunäiteid, mis aitavad keskenduda positiivsele jõule enda sees, muuta teadlikult oma elu paremaks ning saavutada sisemist tasakaalu. Ekspositsioon selgitab ka, kuidas meil on tänu aju plastilisusele võimalik end õnnelikuks õppida.

Näituse valmimisel olid konsultantideks psühholoogia- ja ajueksperdid, teiste seas Anu Realo, Tiina Jõgeda, Jaan Aru, Liisi Kööts-Ausmees, Andero Uusberg ning MTÜ Peaasjad psühholoogid Anna-Kaisa Oidermaa, Minna Sild ja Merle Purre. Näituse tegemist toetasid Tervisekassa, Eesti Kultuurkapital ja Eesti Teadusagentuur.

Laeb infot...