Õppekava „Digimuutused ettevõttes“ magistrandid kutsuvad avalikule loengule 13. mail kell 12-13:30, kus esineb Euroopa Liidu Küberturvalisuse Agentuuri (ENISA) tegevdirektor Juhan Lepassaar  teemal "Küberturvalisus kui turvalise majanduse ja ühiskonna nurgakivi".

Küberjulgeolek on ühiskondlikes protsessides üha enam esikohal ning see on saanud prioriteediks poliitilistes, tehnilistes, majanduslikes, ühiskondlikes ning isegi õigus- ja keskkonnaalastes aruteludes.

Arvestades üha suurenevat digitaliseerumist ja meie kasvavat veebis kohalolekut, ei saa küberturvalisust üle tähtsustada. Me puutume pidevalt kokku uute küberohtude ja -rünnakutega, vastased mõtlevad välja uusi rünnakumeetodeid, arenevad tehnoloogiad muudavad paradigmat ning kübervaldkond on üha enam seotud füüsilise maailmaga, mis viib hübriidohtude mõisteni.

Samas on ärilisest vaatenurgast mõnikord keeruline hinnata küberturvalisuse mõju ja kasu. Kuidas saavad meie ühised jõupingutused küberjulgeoleku vallas meid tänapäeva maailmas kõige paremini kaitsta? Kas ettevõtted peaksid kohandama oma digimuutuste strateegiaid, et seada küberturvalisus esiplaanile, kui jah, siis kuidas? Kuidas saame tulevikku planeerida, et tagada vastupidavus ja valmisolek? Kas küberturvalisus on ettevõtete jaoks koorem või võimalus ja kuidas saame mõõta oma küberturvalisuse strateegiate mõju ja kasu?

Keel: loeng toimub inglise keeles.

Koht: TalTech Mustamäe ülikoolilinnakus (valitakse osalejate arvu järgi)

Registreeruge 6. maiks siin

Kasutame registreeritud e-posti aadressi täpsemast asukohast teavitamiseks.

Õppekava "Digimuutused ettevõttes": https://taltech.ee/digimuutused-ettevottes