avatud teadus-bännner

DataCite Eesti konsortsium korraldab  reedel, 5. mail algusega kell 11 Tallinna Tehnikaülikoolis seminari, mille eesmärk on informeerida teadlasi avatud teaduse ja teadusandmete haldamise olulisusest ning jagada praktilisi nõuandeid teadustööde ja -projektide paremaks haldamiseks.

Seminaril räägitakse avatud teaduse ning teadusandmete haldamise nõuetest, põhimõtetest, sealhulgas andmete kogumise, dokumenteerimise ja jagamise meetoditest, arhiveerimisest ning eetilistest aspektidest. Lisaks tulevad esitlusele teemakohased praktikaid ja ülikoolide poolt pakutavad teenused.

Avatud teaduse põhimõtetest, teadusandmete haldamise võimalustest ja praktikatest räägivad valdkonna spetsialistid Leideni, Göttingeni ja Helsingi ülikoolidest. Eesti vaadet ja kogemusi tutvustavad Eesti Teadusagentuuri, ülikoolide ja DataCite Eesti konsortsiumi esindajad.

Üritusele on oodatud teadlased, doktorandid ja teadlasi toetavad spetsialistid, kellele avatud teaduse põhimõtete juurutamine on tuleviku seisukohast oluline.

Seminaril on võimalik osaleda Tallinnas kohapeal või veebi vahendusel. Registreeri veebis osalemiseks

DataCite seminari kava