Tallinna Tehnikaülikool

Augustikuu lõpus käivitasid Terviseamet ja Tervise- ja Heaolu Infosüsteemide Keskus HOIA rakenduse, mille abil on kiiresti võimalik teada saada võimalikust lähikontaktist COVID-19 nakatunuga, võimaldades astuda samme enda ja teiste tervise kaitseks. Selge on, et COVID-19 viiruse leviku tõkestamiseks peame ülikoolis üheskoos pingutama.

Lisaks distantsi hoidmisele, käte pesemisele ja maski kandmisele saab leviku tõkestamisele kaasa aidata hoides Hoia.me äppi nutitelefonis aktiivsena. Meil on võimalik luua endale nö digitaalne kaitsemull või kaitsemask – selleks on vaja, et võimalikult paljud inimesed rakenduse oma nutitelefoni laeksid.
 

Selleks, et kasutajad saaks teha teadliku otsuse äpi kasutuselevõtu kohta, korraldab TalTechi IT-teaduskond reedel, 11. septembril kell 14:00-15:30 Infotehnoloogia Kolledžis ja Zoomis seminari. HOIA rakenduse loojad Ahto Truu (Guardtime) ja Dan Bogdanov (Cybernetica) räägivad, kuidas äpp on tehtud ja toimib ning kuidas tagatakse kasutajate privaatsus ja turvalisus. Vestlust modereerib küberkriminalistika ja küberjulgeoleku analüütik Jaan Priisalu. Seminar toimub inglise keeles.

  • Virtuaalselt saab seminaril osaleda Zoomi kanalil. Koosoleku ID: 892 5295 7041 parool: 717557. Küsimusi saab esinejatele seminari jooksul esitada Slido keskkonnas ning ürituse kood on #8600. 
  • Seminari on võimalik vaadata ka Youtube's.
  • Ahto Truu slaidid leiab siit ja Dan Bogdanovi slaidid leiab siit
     
  • 100 inimesel on võimalik kuulata diskussiooni ka kolledžis kohapeal (Raja tn 4c, ICO-314). Selleks tuleb registreeruda siin.
  • Täpsem dokumentatsioon Hoia.me äpi kohta koos lähtekoodiga on leitav järgmiselt aadressilt: https://koodivaramu.eesti.ee/tehik/hoia
  • Palun lugege COVID-19 informatsiooni ja üldisi juhiseid: https://www.taltech.ee/covid19info
     
Seminar koroonaäpi HOIA kasutajate privaatusest ja turvalisusest

Laeb infot...