Tallinna Tehnikaülikool

Serkan Turkmen peab 2. mail Venia Legendi loengu "Advancing sustainable marine technology to promote planetary wellbeing" meretehnika tenuuriprofessori ametikohale.

Meretehnika professuuri eesmärgiks on valdkonna juhtiv õppe-, teadus- ja arendustöö läbiviimine ning eestvedamine. Samuti on eesmärgiks juhtida rahvusvaheliselt nähtavaid teadusuuringuid ja arendustegevust integreeritud laevasüsteemide ning autonoomse ja mehitamata meretehnoloogia valdkonnas ning saavutada sellel alal rahvusvaheline nähtavus.

Serkan Turkmen on praegu Newcastle'i ülikooli meretehnika lektor ning rahvusvahelise institutsiooni Hydro Testing Forum esimees. Magistrikraadi omandas ta 2006. aastal Naval Architecture and Marine Engineering õppekaval Istanbulis Yildizi Tehnikaülikoolis. Doktorikraadi omandas ta 2013. aastal Strathclyde'i ja Glasgow Ülikoolis. Doktoritöö teemaks oli "Nutikate materjalide kasutamine laevade vibratsiooni vähendamiseks". Tema peamised saavutused:

  • Projekti eest vastutaja (PI), Horisont 2020 (2021-2024), “Retrofitting innovative rudder technology and Innovate UK project (2023-2025)”. Vesiniku-akutoitel töötava käiturisüsteemi projekteerimine.
  • Kaasvastutaja projektis “EPSRC E-mu drive project”. Projekteerimine ja lainegeneraator.
  • Projekteeris ja ehitas maailma esimese dünaamilise lima kasvatamise süsteemi ja veekanali laevakatte hõõrdekindluse katsetamiseks.

Loengut "Advancing sustainable marine technology to promote planetary wellbeing" saab vaadata 2. mail kell 13-14 MS Teams (Meeting ID: 383 485 252 046; Passcode: dXaibR) vahendusel või Eesti Mereakadeemias ruumis 221 (Kopli 101, Tallinn). 

Laeb infot...