11. detsembril toimub TalTech IT Kolledži ja Ülemiste City ühine visiooniseminar, kus vahetatakse mõtteid suhtlevate teenindusrobotite rollist tänapäeva ühiskonnas. Kogu päeva jooksul on võimalus osaleda kolledži teadlaste läbiviidavas eksperimendis, kus saab proovida suhtlust poolautonoomse robotassistendiga TEMI ja hinnata tema sobivust Ülemiste City majajuhi rolli.

Robot, millel on ekraanil naeratav nägu kollasel taustal.
TEMI poolautomaatne robot

Mainor AS arendusjuht Silver Kelk tutvustab ideed panna majajuhi rolli täitma teenindusrobot. IT Kolledži didaktika uurimisrühma juht Janika Leoste räägib roboti kehakeele olulisusest inimese ja roboti suhtluses. Thomas Hollstein Frankfurti Rakendusteaduste Ülikoolist jagab kogemusi, milliseid Saksa koduhaigla lahendusi pakuvad robotassistendid.

Kogu päeva jooksul on võimalus osaleda eksperimendis, kus saab proovida suhtlust poolautonoomse robotassistendiga TEMI ja hinnata tema sobivust Ülemiste City majajuhi rolli. Võimalus on saada erinevate robotimudelite juhtimise kogemus.

Ürituse ajakava:

11:00-11:10 Avasõnad. Kalle Tammemäe, Taltechi IT Kolledži juht. Eneken Titov, Mainor AS juhatuse liige

11:10-11:20 Ülemiste majarobot. Esimesed sammud ja suur pilt. Silver Kelk, Mainor AS arendusjuht

11:20-11:50 Robotassistendid Saksa koduhaigla lahendusena. Thomas Hollstein, Frankfurti Rakendusteaduste Ülikool.

11:50-12:00 Roboti kehakeele olulisus inimese ja roboti suhtluses. Janika Leoste, Taltechi IT Kolledži didaktika uurimisrühma juht

12:00-12:30 Võrgustumine

12:30-13:30 Tehnoloogia. Telerobotite rakendamine IT õppe  üliõpilaste poolt  ja telerobotite küberturvalisus. Kohapeal võimalus katsetada erinevate robotimudelite juhtimist. Kogemusi jagavad IT Kolledži õppeõud Jaanus Pöial, Fuad Budagov ja IT teaduskonna küberturbe magistrant Joosep Parts.

Seminari töökeel on inglise keel.