Tallinna Tehnikaülikool

11. detsembril kell 18 toimub kultuurikeskuses Kaja Tallinna Tehnikaülikooli Kammerkoori 55. juubelikontsert "AURORA BOREALIS".

Virmalised

Ammustest aegadest on usutud, et tuled taevas olid hinged ning neil on maagilised võimed. Teadagi on virmalistes lummav ilu, kuid sajandist sajandisse koheldi neid imelisi valgusvihte suure austusega. Põhjamaalased õpetasid põlvest põlve, et kui lugupidamatult suhtud virmalistesse, siis tabab sind ebaõnn. Teisalt aga põhjamaine mütoloogia räägib, et virmalised olid peegeldused või kuma naissõdalase Valkyrie kilpidest ja soomusrüüst.


Üks on aga kindel – Saamidel (ehk laplastel) on virmaliste jaoks sõna „guovssahas“, mis tõlkes tähendab „valgus, mida kuuled“. Tallinna Tehnikaülikooli Kammerkoor toob teieni valguse, mida on kuulda suursuguselt kajamas Kaja Kultuurikeskuses 11. detsembril algusega kell 18:00.


Virmalisi loovad heliga dirigendid Rihards Zariņš ja Austėja Pėželytė.
Solistideks on Kristjan Rikas, Emily Joy Krohn ja Carolyn Pippar.


Olenemata keerulistest aegadest soovime ümbritseda võimalikult paljusid muusikaga, seega esimest korda meie kammerkoori ajaloos viime kontserdi läbi kahel moel – lisaks füüsilisele kontserdile on võimalik meiega tähistada 55. sünnipäeva ka online’is.

Tule tähista koos Tallinna Tehnikaülikooli Kammerkooriga virmalisi kui ka 55. tegevusaasta täitumist!

Piletid saadaval Fientas.

NB! Kontserdil kehtivad valitsuse poolt kehtestatud reeglid, seega palun haara kaasa oma vaktsineerimis- või koroona läbipõdemise tõend.

Laeb infot...