Tallinna Tehnikaülikool

Tehnikaülikool kutsub oma liikmeid 27. jaanuaril osalema digitaalsel koristuspäeval, mille eesmärk on teha korda oma digielu ning kustutada seadmetest (sülearvutist, tahvlist, nutitelefonist jms) kogu mittevajalik info, mis on ajaga muutunud digitaalseks prügiks ja müraks. 

Kõik, mida me internetis teeme, kasvatab süsiniku jalajälge. Internet ning sellega seotud seadmed toodavad täna 4% kogu maailmas tekkivast kasvuhoonegaaside heitkogusest. Prognoosi kohaselt kahekordistub see arv juba 2025. aastaks.  

Telia eestvedamisel veetakse üleriigilist digikoristuspäeva, kus osaleb ka Tehnikaülikool. 

Seega kustuta see, mida enam ei kasuta või mis lihtsalt ebavajalik! Videod, pildid, failid, mailid telefonist, tahvlist, arvutist.  Erinevaid nippe ja juhendeid koristamiseks leiab digikoristuspäeva veebilehelt

Pane oma koristatu siin kirja ja IT osakond annab teada, kui suures ulatuses digiprügi koristasime. Vorm on avatud kuni 28.01.2023. Suurimatele pilvepuhastajatele üllatusauhinnad!  

Digikoristuspäeva eesmärk on vähendada meie enda tekitatud digiprügi hulka, nt mittevajalikud failid, dokumendid kuid ka pildid ning videod. Seda nii ülikooli kui ka isiklikest seadmetest või pilvekeskkondadest. Selle aasta koristuspäeva teine eesmärk on vabanda vanadest seadmetest.  

Laeb infot...