27. mail kell 11–14 ootab TalTechi jõuelektroonika uurimisrühm kõiki huvilisi oma ainulaadse uurimis- ja näidiskeskuse Residential DC Innovation Hub’i avatud uste päevale. Kohapeal saab tutvuda alalisvoolutehnoloogiatega seotud projektidega, ning teada, mis valdkonnas praegu kasutusel on. Juttu tuleb ka i3DC algatusest, mis on loodud TalTechi algatusel koostöös Eesti ja Euroopa tööstuspartneritega. Lisaks tutvustatakse Eesti alalisvooluinnovatsiooni hetkeseisu ja osa saab võtta ka viktoriinist.

TalTech Residential DC Innovation Hub

TalTech Residential DC Innovation Hub on esimene alalisvoolu kogemuskeskus Põhja-Euroopas, olles üheks oluliseks sammuks ülikoolilinnaku kliimaneutraalsuse suunas aastaks 2035. Keskuse eesmärk on luua side valdkonna juhtivate teadlaste ja roheenergia ettevõtete vahel, et hoogustada innovatsiooni ning kiirendada turule sobivate tehnoloogiate, standardite ja jõuelektroonika alalisvoolulahenduste kasutuselevõttu Eestis ja ELis. Alalisvoolu jaotusel põhinevad saastevabad hooned mängivad otsustavat rolli majanduse tulevases elektrifitseerimises jätkusuutliku ühiskonna suunas.

Elektroenergeetika ja mehhatroonika instituut soovib uue uurimis- ja näidiskeskuse abil tõsta üldsuse teadlikkust alalisvoolutehnoloogiatest ja hõlbustada sellele üleminekut ehitussektoris. TalTech Residential DC Innovation Hub’is rakendatakse ja testitakse erinevaid alalisvoolutehnoloogiaid eesmärgiga need elamutes kasutusele võtta. Alalisvoolutehnoloogia muudab elamute energiavarustuse põhimõtteid, optimeerib energiavoogusid ja suurendab tulevaste hoonete energiatõhusust.

Oodatud on kõik huvilised hoolimata haridusastmest ja valdkonnast!