28. veebruarist kuni 30. aprillini toimub TalTechi raamatukogu klaasgaleriis kunstinäitus, kus eksponeeritakse suureformaadilisi joonistusi ja paberist väikevorme, mis on sündinud arhitektuuri ja visuaalkunstide kokkupuutealadel.

Näituse vitriinid

Jumal lõi paberi eesmärgiga, et sinna arhitektuuri joonistataks. Kõik muu on vähemalt minu jaoks paberi kuritarvitamine. Alvar Aalto

Osalevad arhitektuuritudengid Ahto Aasma, Epp Ainelo, Ervin Golvih, Vladislav Kalames, Jelena Kazak, Kristin Länts, Daniella Ljahh, Elis Märks, Arthur Frederic Narusberk, Anna Markušina, Triinu Sooden-Pitsi, Saamuel Rammo, Kristel Sepp, Anna Solts, Tiina-Maria Tali, Kristiina Taluri, Tauri Tamme, Helen Urva, Marta Volchek, Emily Zavatski.

Noorte arhitektide tööde märksõnad nagu „Võrgustik“, „Pealtvaade“, „Nurk“ ja „Detail“ kõnelevad iseenda eest. Joonistuslikke eksperimente on mitmesuguseid ja näha saab nii abstraktseid söejoonistusi, mis uurivad ruumi ja valguse koosmõju, kui ka futuristlikke keskkondi, kus puudub gravitatsioon.

Näituse vitriinides on eksponeeritud esimese kursuse arhitektuuritudengite vormietüüdid, mis on loodud paberlõike- ja voltimistehnikas ning mida on samuti analüüsitud (fotoseeriates) vormi ja valguse dramaatilise koosmõjus.

Suured tööd on valminud valikaine joonistamise stuudio raames ja väikevormid „paberi kuritarvitamise“ käigus.

Lähem info
Anu Juurak