Tallinna Tehnikaülikooli muuseum korraldab 9. mail, Euroopa päeval e-jäätmete ja ringmajanduse teemalise vestluspaneeli. Üritus toimub muuseumi näituse „Ain Toim. Insenerikunst“ raames.

Vestluspaneeli käigus uurime, milliste e-jäätmetega seotud väljakutsetega tuleb Eestis lähitulevikus tegeleda: Millised on arengud ringmajanduses ja jäätmekäitluses? Miks vanade tehnikaseadmete parandamine on hea? Milliseid põnevaid materjale vanadest seadmetest leiab ja mida neist teha saab? Kuidas saaks iga tarbija panustada jäätmevabamasse ja tervislikumasse keskkonda?

Programm

15:00 – 15:15 Mayri Tiido tutvustus ja sissejuhatus vestluspaneeli

15:20 – 16:20 Vestluspaneel

16:20 – 16:30 Küsimused

16:30 – 17:00 Networkimine ja suupisted

Vestluspaneeli modereerib Mayri Tiido / Ringmajanduse ekspert ja platvormi Materjalivoog kaasasutaja

Vestluspaneelil osalevad:

• Allan Niidu / TalTechi ringmajanduse tuumiklabori juht ja TalTechi rakendusliku keemia professor
  • Ain Toim / Keemilise ja Bioloogilise Füüsika Instituudi vaneminsener ja taaskasutuskunstnik
  • Rein Kalle - Tallinna Jäätmekeskuse juhataja ja jäätmevabaduse visionäär.
  • Helen Sooväli-Sepping / TalTechi kestliku arengu ja rohepöörde nõunik