Tallinna Tehnikaülikool

Eesti Teadusagentuur ootab kandidaate tänavustele teaduse populariseerimise auhindadele, millega tunnustatakse silmapaistvaid teadusest kõnelejaid ning innustatakse teadusest ühiskonnas rohkem rääkima ja kirjutama.

„Oskus oma teadusööd tutvustada, sellest põnevalt ja köitvalt rääkida ja teha seda nii, et see ka teistele huvi pakub, on väga suur väärtus. Teadusagentuur on juba aastaid parimaid teaduse populariseerimise projekte tutvustanud ja tegijaid tunnustanud. Teeme seda ka nüüd ning kutsume kõiki oma ägedaid projekte ja põnevaid töid konkursile esitama,“ ütles teadusagentuuri teaduskommunikatsiooni osakonna juhataja Annely Allik.

Varasematel aastatel on elutööpreemia pälvinud Ain Kallis, Mihkel Zilmer, Ene Ergma, Tiit Kändler, Mare Ruusalepp, Viire Sepp, Helle ja Jaak Jaaniste, Tullio Ilomets, Tiiu Sild ning mitmed teised Eesti teaduse nähtavusele kaasa aidanud teadlased ja teadusest kõnelejad.

Tunnustusettepanekuid saab esitada alates 1. augustist teadusagentuuri veebilehel www.etag.ee/konkursid. Kandidaatide esitamise tähtaeg on 15. september.

Konkursi auhinnafond on 21 500 eurot. Auhindu antakse välja kuues kategoorias:

  1. Tiiu Silla nimeline elutööpreemia pikaajalise süstemaatilise teaduse ja tehnoloogia populariseerimise eest.
  2. Teaduse ja tehnoloogia populariseerimine audio-visuaalse ja elektroonilise meedia abil.
  3. Teaduse ja tehnoloogia populariseerimine trükisõna abil (artiklid, artiklite sarjad, raamatud vms).
  4. Tegevused/tegevuste sarjad teaduse ja tehnoloogia populariseerimisel.
  5. Parim teadust ja tehnoloogiat populariseeriv teadlane, ajakirjanik, õpetaja vms.
  6. Parim uus algatus teaduse ja tehnoloogia populariseerimisel.

Kõigil auhinnakonkursil tunnustuse saanutel on õigus kasutada “Riiklikult tunnustatud teaduse populariseerija” märki. Kvaliteeti ja usaldust väljendav märk loodi selleks, et head teaduse tutvustajad ja nende töö senisest enam silma paistaks.

Konkursil osalemiseks palume esitada kandidaadi või kollektiivi juhi CV, kaks allkirjastatud soovituskirja ja täidetud elektrooniline osalusvorm aadressil www.etag.ee/konkursid.

Konkursi tulemused tehakse teatavaks 12. novembril toimuval teaduskommunikatsiooni konverentsil.

Auhinda rahastab Haridus- ja Teadusministeerium ning seda annavad koostöös välja Eesti Teaduste Akadeemia ja Eesti Teadusagentuur.

Lisainfo konkursist ja varasematest auhinnasaajatest leiab siit

Kontakt:
Katrin Saart
Eesti Teadusagentuuri vanemkoordinaator
telefon 730 0378
e-post katrin.saart@etag.ee

Laeb infot...