Tallinna Tehnikaülikool

Järgmine teadusseminar TalTech Eesti Mereakadeemias Merenduse küberjulgeoleku keskuse seminaride sarjas toimub 17. aprillil kell 15:00-17:00. Seminar toimub Eesti Mereakadeemias Kopli 101, ruumis 208 ja Teamsis.

RS Anatoli

Ettekandes antakse ülevaade tehisintellekti arengutest merenduse digitaliseerimises ja käsitletakse võimalikke probleeme ning väljakutseid, mida selle kasutamine endaga kaasa toob. Samuti arutletakse selle üle, kuidas tehisintellekt mõjutab küberturvalisust merel?

Kõigi tegevusvaldkondade, sealhulgas merenduse digitaliseerimist iseloomustavad tänapäeval kaks olulist mõjutegurit: ühelt poolt võtab tehisintellekt (AI) üha enam üle kõige olulisemaid funktsioone ja areneb väga kiiresti, kuid teiselt poolt on küberturvalisusega seotud ka ohud ja riskid. Enamiku valdkonna spetsialistide ja teadlaste arvamus on, et esimene tegur on positiivne, sest see aitab kaasa arengutele, aga teine on negatiivne, sest see takistab arenguid ja võib neid isegi pärssida. Siit on lihtne järeldada, et edusammude jätkamiseks ja kiirendamiseks tuleb igati kaasa aidata esimese teguri positiivsetele aspektidele ja võidelda teise teguri mõjude vastu. Kuid kui realistlikud ja järjekindlalt saavutatavad on need kaks eesmärki omavahelises koostoimes? Tõsi, viimaste aastate ja isegi kuude arengute valguses tundub, et tehisintellekti "rong" on alustanud oma muljetavaldavat teekonda suure kiirusega ja seda ei saa enam miski peatada. Samal ajal, jätkates allegooriat, on selle "rongi" külge kinnitatud ka küberohtude "vagun" ja sellest vabanemine tundub vähemalt praegu problemaatiline...

Kontakt: Laivi Rello laivi.rello@taltech.ee

OSALE TEAMSIS

Laeb infot...