Tallinna Tehnikaülikool

Järgmine teadusseminar Merenduse küberjulgeoleku keskuse seminaride sarjas toimub Eesti Mereakadeemias Kopli 101, ruumis 208 ja MS Teamsis.

research seminae 06.03.2024

Lühikokkuvõte: Inimtegurid ja merenduse küberturvalisus on tänapäeva merendussektori jaoks olulised teemad. Seekordsel teadusseminaril arutatakse selle pidevalt muutuva valdkonna hetkeseisu ning väljakutsete ja võimaluste üle, rõhutades inimkäitumise, tehnoloogia ja meresüsteemide kaitset. Digitaalsete tehnoloogiate kasutamine merendusoperatsioonides on kasvanud, tekitades sellega haavatavusi süsteemidele, mida pahatahtlikud osalejad saavad ära kasutada. Seekordses ettekandes keskendutakse inimese poolt tehtavate operatsioonide olulisele rollile süsteemi turvalisuses. Tõhusate turvastrateegiate loomiseks on hädavajalik mõista, kuidas inimesed mõjutavad küberturvalisust.

Ettekandes arutatakse ka küberturvalisuse arenguid, mis keskenduvad kasutajakesksele disainile, mille puhul on kaasatud kognitiivsed ja käitumuslikud aspektid, et luua merendussektori küberturvalisuse kaitsemeetmeid. Samuti tutvustatakse praeguseid teadusuuringuid ja projekte.

Kontakt: Laivi Rello laivi.rello@taltech.ee

Osale Teamsis

Meeting ID: 345 199 770 318 Passcode: BcpzRd

Laeb infot...