Tallinna Tehnikaülikool

TalTech ja MTÜ Tallinna Tehnikaülikooli Vilistlaskogu kutsuvad kõiki ülikooli vilistlasi, töötajaid ja üliõpilasi ning nende kaaslasi 29. aprillil 2022 kell 19.00 TalTechi vilistlaste teatriõhtule Eesti Draamateatrisse vaatama etendust „Amadeus“.

teatriõhu 2022_5

Etenduse lavastajaks on Karl Laumets. Etendus kestab 2 tundi, ühe vaheajaga. 

Pileti hind ühele isikule on sõltumata istekohast 30 eurot. Piletimüük toimub Piletimaailma müügikeskkonnas. Pileti soetamiseks tuleb sisestada kampaaniakood: "teater2022" (kõik väiksed tähed).

Piletite arv on piiratud!

Antonio Salieri põlvitas noore mehena Jumala ette ja palus: tee mind kuulsaks heliloojaks! Vastutasuks tõotas ta elada vooruslikult ja kiita Jumalat surmatunnini. 1781. aastaks on Salierist saanud Habsburgide õukonna-helilooja ning tema karjäär liigub tõusujoones, kui Viini saabub imelaps Mozart – edev naistekütt ja ropu suuga mühakas, kelle muusika läbi kostab Jumala hääl. Salieri ei mõista: miks valis Jumal enda ilmutamiseks patuse Mozarti? Pettunud Salieri ütleb lahti oma tõotusest Jumala ees ning kuulutab talle sõja. Mis paneb inimest hävitama seda, mida ta kõige pühamaks peab?

Peter Shafferi näidend jõudis esmakordselt lavale Londonis National Theatre’is 1979. aastal. Selle alusel 1984. a valminud film (režissöör Miloš Forman) võitis 8 Oscarit.

Laeb infot...