TalTechi rohepöörde seminar "Uued tuuled keskkonnajalajälje mõõtmisel" toimub 10. mail kell 15.00-16.30 Teamsi keskkonnas ning keskendub süsinikujalajälje mudeldamisele.

Seminari saab uuesti vaadata SIIN.

Süsinikujalajälge arvutav mudel on otsustustööriist, mis võimaldab organisatsioonide heitkoguseid mõõta ja ettevõtete ning asutuste tegevusi planeerida selliselt, et need tekitaksid võimalikult vähe keskkonnakahju. TalTechi rohepöörde seminaril arutletaksegi, miks on keskkonnajalajälge vaja mõõta, millest jalajälg tekib, ühtlasi tutvustatakse CO2 mudeldamise metoodikate viimaseid uuendusi.

Süsinikujalajälje mõõtmine toetab 2021. aastal Riigikogu poolt heaks kiidetud „Eesti 2035“ otsust saavutada Eestis kliimaneutraalsus aastaks 2050 ning on osa asutuste rohepöördest.

Seminaril esinevad prof. Jukka Taneli Heinonen, „Urbanization, lifestyles and climate change“, ja prof. Kimmo Sakari Lylykangas „Greenhouse gas quantification guiding architecture and spatial planning“

Jukka Taneli Heinonen on Islandi Ülikooli Ehitus- ja Keskkonnatehnika teaduskonna professor ning Aalto Ülikooli Ehituskeskonna teaduskonna dotsent.  2022. aasta kevadel on prof. Heinonen Tallinna Tehnikaülikooli Ehituse ja Arhitektuuri Instituudi kaasatud professor. Ta on osalenud EL-i missiooni Kliimaneutraalsed ja targad linnad väljatöötamisel.

Kimmo Sakari Lylykangas on Tallinna Tehnikaülikooli Ehituse ja Arhitektuuri Instituudi professor ning Arhitektuuri ja Urbanistika Akadeemia juhataja. Prof. Lylykangas töötab jätkusuutliku arhitektuuri valdkonnas ja on muuhulgas aktiivne uute keskkonnajalajälje mudelite loomisel.

Seminari modereerib Helen Sooväli-Sepping, Tallinna Tehnikaülikooli rohepöörde prorektor.