Site logo

Igal aastal korraldab TalTech Üliõpilasesindus piduliku vastuvõtu, tunnustamaks edukamaid esmakursuslasi. Varasemalt anti tekleid teaduskondade põhiselt. Alates õppeaastast 2017/2018 kutsutakse tudengeid tseremooniale õppekavade alusel, ehk iga õppekava kõrgeima kaalutud keskmise hindega õppurid.

Vastuvõtu käigus jagatakse parimatele startijatele rektori poolt allkirjastatud embleemiga teklid, mille hall värv sümboliseerib meie üliõpilaskonna teraselist sitkust ja visadust teadmiste omandamisel. Valge on rahu, progressi ja kõrge moraali sümboliks ning kirsipunane väljendab elurõõmu, tegevusjanu ja hõõgumist. Teklisaajaid on üldjuhul igast õppekavast 2 (sama KKH korral on programmijuhul õigus otsustada kas anda välja rohkem või vähem tekleid).

Teklitseremoonia korraldus, parimate startijate väljaselgitamise reeglid ning muud kriteeriumid on sätestatud Parimate Startijate statuudis, mis kinnitati Üliõpilaskonna esinduskogu poolt 29.01.2013 ( muudetud jaanuar 2018).

TalTechi Üliõpilaskonna Parimate Startijate statuut

2018/2019 õppeaasta parimad esmakursuslased on:

Infotehnoloogia teaduskond

Simo Oskar Juvanen
Erko Radik
Tavo Annus
Enrico Vompa
Ilja Karpenko
Mikhail Polomoshnov
Gert Lõhmus
Roman Semenovych
Oleksandra Zamana
Ruben Galoyan
Marko Jõgi
Kalle Johannes Reinmets

Inseneriteaduskond

Karl Kaarlõp
Kevin Lüüde
Eliise-Koidula Kivimäe
Rainer Kelk
Tairi Sepp
Rasmus Jaagant
Ivar Käsper
Karin Krauvärk
Marianne Murd
Kadri Jürissaar
Talis Tammearu
Mihhail Daniljuk
Tiinu-Marii Müllerson
Lenne Grettel Leitmaa
Viktoria Valdas
Veronica Baranova
Tom Maksimov
Yaroslav Soldatov
Konstantin Abarenkov
Sofja Botšarova
Viktor Akulich
Francisco Javier Ortķn Cervera
Julia Kutsõn
Aleksei Vaganov

 

Loodusteaduskond

Marlen  Leemet
Kristi Rõuk
Helen Pais
Jürgen Rajasalu
Karl Samoson
Siret Sillar

 

Majandusteaduskond

Heleri Kallaste
Karl Christofer Reinhold
Ebot Ismaila Ayuk
Mate Kochiashvili
Olga Gromova
Karel Äär
Sten Pärnits
Mari Toom
Margaret Olufunke Adesina
Hanna Irene Hämälä

 

Mereakadeemia

Fred Kristian Liivamägi
Hanna-Loora Pankin
Hans Erik Malm
Viktoria Starostina
Andrus Šults
Sander Reha
Üllar Pedo
Jürgen Raagmaa
Leonid Vagulin
Jaanus Tamberg
Andres Larin
Mae Laur
Piret Pihl
Marleen Saat
Linda Treimann
Merike Tõnsau

2017/2018 parimad startijad

 2017/2018 õppeaasta parimad esmakursuslased on:

Infotehnoloogia teaduskond


Kaido Siimer
Martin Paap
Marti Ingmar Liibert
Liine Kasak
Liivia Vanaisak
Laura Kallas
Anna Stepanova
Giorgi Sharia
Aaditya Parashar
Carl-Robert Reidolf
TamorHaabmets
Henri Hansson

Inseneriteaduskond


Henri Johann Norden
Jaan Ojasild
Merike Suits
Laura Johanson
Indrek Valgma
Helina Niit
Marja Mäetalu
Lauri Pähn
Kristofer Kõss
Georg Kõivumägi
Alois Andreas Põdra
Helen Urva
Tatiyana Rul
Svetlana Safronova
Margarita Ermolaeva
Margarita Švarkova
Joonas Annok
Kaarel Vomm
Mark Sisin
Jonatan Kalmus
Aleksei Jakovlev
Maksim Ivanov
Anastassia Massalova
Vaidar Vatman
Adeele Vesingi
Siim Kängsepp
Jennie-Ry Mesi
Laura Kiolein

Loodusteaduskond


Laura Kranich
Hanna-Riin Karu
Kristin Kahu
Ragnar Kauril
Hannes Moor
Margus Kodasma

Majandusteaduskond


Karina Veelaid
Grete Vahter
Tairo Jürisson
Jaana Sild
Yusef Ward
Miina Hõbenael
Andres Kaaver
Anar Allaste
Jacqueline Maxine Jürgens
Marti Mägi
Diana Koltunova
Elmeri Ireneus Makkonen
Kingsly Mbaaka Mukong
Vladislava Sabanova
Nea Maria Sipola

Mereakadeemia


Madis Jürviste
Mirjam Rahu
Jette-Liis Tammaru
Mika Pertšjonok
Uku Luhari
Holger Ader
Katrin Raidjuk
Tanel Kauksi
Andrei Viguro
Tanek Korv
Merily Press
Viljar-Vahur Raudsepp
Sander Lind
Janar Kiik
Keiti Kangur

2016/ 2017 õppeaasta parimad esmakursuslased on:

Ehitusteaduskond

Epp Ainelo
Saamuel Sammo
Erik Teder
Jane Liise Nurk
Ahto Aasma
Johanna Maria Uuspõld
Kristina Pešehodko
Carmen Silluta
Kristjan-Eric Lääne
Aet Tänav

Sotsiaalteaduskond

Kadi Krõõt Niilikse
Anželika Sakutite-Kangur
Kristi Sügis
Margit Ilves-Juurma
Anu Teppan
Kristiina Traumann
Tiina Lesnikowicz
Vilma Elisa Maria Isojunno
Oiva Antti Henrik Pälsi
Marianna Emilia Riikonen

Keemia ja materjalitehnoloogia teaduskond

Liise Hämarmets
Kaisa Orgusaar
Mari-Liis Kaseoja
Heleene Hollas
Gloria Märts
Paule Hermet
Mairis Õispuu
Janeli Lepla
Diana Kavalenko
Kertu Orul

Infotehnoloogia teaduskond

Charlie Chris Kamiol
Tanel Kossas
Karl-Andero Mere
Mirjam Mälksoo
Tarmo Pajusaar
Taavi Palo
Kärte Pärend
Triinu Erik
Raiko Hindpere
Karl Karjamaa

Mehhaanikateaduskond

Ethan John Carton
Natalia Cherezova
Anastasiya Ikonikava
Marko Karm
Jaak Joonas Keldoja
Lenart Kivistik
Tario Raimond Meerbach
Märten Puus
Mihkel Talmar
Kristjan Tärk

Matemaatika ja loodusteaduskond

Jelizaveta Malkova
Christer Lohk
Kelly Kullamaa
Karmen Kalamees
Kadri Kiho
Roman Kruus
Robert Märk
Käthy Rannaste
Merilin Vihmaru
Mihkel Sildnik

Energeetikateaduskond

Renno Tamtik
Mark Marten Vändre
Marta Plinkner
Andi Ingalt
Reimo Pallaste
Tristan Tamm
Kert Pääbo
Aleksander Dolgi
Reino Pallaste
Harri Oras

Majandusteaduskond

Mari Miidel
Simoona Must
Tarmo Tuul
Grete-Maarja Tött
Karl-Kristjan Juht
Evelin Tümanok
Stella Maria Mylläri
Ingvar Kristjan Paplavski
Atte Juhani Jortikka
Aleksi Anton Salonen

Kurressaare Kolledž

Tauri Põlluäär
Oliver Vainokivi
Ürgo Kard

Mereakadeemia

Johanna Kaabel
Andrei Frisov
Annabel Keerd
Johanna Mõttus
Ivo Omer

Tallinna Kolledž

Laura Sepp
Anette Sutt
Keidi-Riin Unt
Käroly Hein
Relika Linnjärv

Tartu kolledž

Mario Raul Pizzolanti Pires
Sander Lebrecht
Mart Kaasiku
Liset-Marlen Kuusik
Sirelyn Pommer
Elo Sinisaar 

Virumaa kolledž

Svetlana Voltšihhina
Igor Bronštein
Pjotr Kruglov
Pavel Turkulents
Andrei Šnurov

2015/ 2016 õppeaasta parimad esmakursuslased on:

Ehitusteaduskond

Anni Rada
Diana Turja
Heneken Heinsalu
Kaia Malberg
Karl-Rihard Penu
Kermo Randmäe
Lisett Laurimäe
Madis Kask
Mari Stepanjan
Thorny Valk

Sotsiaalteaduskond

Enni Julia Alanko
Janna Gavrilova
Jekaterina Paulus
Lauri Mikael Vaihtamo
Marilin Kaaleste
Nanna Eeva Melina Kariniemi
Nils Gregory Aer
Pille Kallas
Steven Nõmmik
Triin Kostabi

Keemia ja materjalitehnoloogia teaduskond

Anett Tohver
Anna-Liisa Hanni
Anni Simon
Epp-Kirke Küttis
Henri Kahver
Jaana Rodima
Kai Ellik
Kirke Leinatamm
Mari-Liis Kutti
Õnnela Luhila

Infotehnoloogia teaduskond

Eva Maria Veitmaa
Heleriin Ots
Hendrig Sellik
Jaanus Keller
Janno Jõulu
Magnus Teekivi
Markus Somp
Rasmus Tomsen
Siim Düüna
Silver Schnur

Mehhaanikateaduskond

Abdullah Essam Mohammed Sobhi Alabsawi
Henri Parkja
Kaarel Värk
Kairo Kivi
Kilian Hubertus Ochs
Maarjo Mass
Marie-Mädli Kivimäe
Nikolai Grigorjev
Raimond Pääru
Rim Puks
Yevhen Bondarenko

Matemaatika ja loodusteaduskond

Carolin Kattel
Erik Illaste
Kairi Aspre
Merilin Grossthal
Merit Puustusmaa
Riin Lepik
Rudolf Ristkok
Sigrid Kirss
Triin Siim
Trine Kasemägi

Energeetikateaduskond

Aivar Külle
Annemai Avingu
Heigo-Elmar Vahesaar
Hendrik Kiristaja
Karl Aru
Ljubov Rõbinskaja
Martin Sarap
Riigo Kärner
Siim Isup
Tõnis Tokman

Majandusteaduskond

Aleksei Akulistõi
Elen Tark
Katarina Ilves
Kristin Valdmets
Kristjan Kerik
Kätlin Tammiste
Maria Orav
Markus-Christopher Kitt
Merlin Kulbas
Sander Nõmmik

Kurressaare Kolledž

Janne Raun
Kaspar Saare
Miina Arop

Mereakadeemia

Artur Vainu
Ivar Indrek Himmist
Maksim Vronski
Mark Smolentsev
Piret Smirnova

Tallinna Kolledž

Elin Põiklik
Iiris Embrich
Kaia-Liisa Raadik
Kristel Kopel
Marja-Liisa Sepman

Tartu kolledž

Adelheid Kiriland
Joosep Henrik Sild
Jörgen Kivila
Kristin Raudla
Liisi Kolpakov