Tallinna Tehnikaülikool

Tallinna Tehnikaülikoolis on õppimine tehtud mugavaks ja kaasahaaravaks. Nüüd saad tudengina olla kursis oma õpitulemustega ning tutvuda õppematerjalidega just seal, kus sa parasjagu asud. Moodle ja ÕIS annavad vajaliku info ning Tudengiportaal koondab kõik selle ja palju muud olulist ühte kohta kokku. 

Avalöögi Orienteerumine

Avalöögi Orienteerumine on esmakursuslase jaoks rangelt soovituslik üritus, millest ta kindlasti ei tohiks ilma jääda. Põnev ja seikluserohke üritus võimaldab tudengil tutvuda enda uute kursusekaaslastega ning näha lähemalt, millega ülikooli tudengiorganisatsioonid tegelevad. TalTechi Avalöögi Orienteerumine toimub 26. augustil kell 15:30.

avalöök
Campuse kaart

Ülikoolilinnak

TalTech on ainus campus-tüüpi ülikool Baltimaades, kus kõik vajalik on mugavalt käe-jala juures.
Linnakus asuvad ka innovatsiooni- ja ettevõtluskeskus Mektory ning Tallinna Teaduspark Tehnopol.
Tudengielu keskuseks on Tudengimaja.

Eelnädal

Eelnädal on äsja õpinguid alustanud üliõpilastele suunatud infonädal, mis toimub sügissemestri algusele eelneval nädalal augustis. Eelnädalal toimuvad erinevad loengud, kus räägitakse õppekorraldusest, tutvustatakse keeleõppe- ja sportimisvõimalusi jpm. Samuti toimuvad tuutoritunnid, milles vanema kursuse üliõpilased annavad rebastele praktilisi näpunäiteid ülikoolieluga kohanemiseks.

brainstorm
tutor

Tuutorid

Tuutorid on vanemate kursuste üliõpilased, kes aitavad nooremaid üliõpilasi ülikooli puudutavates küsimustes. Tuutori poole saab pöörduda nii õppimisalaste kui ka isiklike muredega. Sarnaselt professionaalsetele nõustajatele ei tee tuutor üliõpilase eest ära tema töid ega otsuseid, kuid on hea kuulaja ja nõustaja ning suunab vajadusel edasi.

Tudengiportaal

Portaalist saab hõlpsasti kätte kogu õppimist toetava ja muu kasuliku info ülikoolis ning viited teistele olulistele süsteemidele ja keskkondadele. Teave on personaalne ja jagatud peamenüü, isikuandmete, kiirviidete ja vestluskasti kõrval erinevatesse teemaplokkidesse.

student portal
tech

Uni-ID ja ülikooli infosüsteemid

Uni-ID teenuse eesmärk on lihtsustada läbi ühtse ja turvalise autentimissüsteemi ligipääsu ülikooli tsentraalsetele IKT ressurssidele, sealhulgas õppeinfosüsteem ÕIS, õppetegevuse e-keskkond Moodle ja Tudengiportaal. Uni-ID kasutajakonto loomise juhised saadetakse rebastele immatrikuleerimise järgselt sisseastumisavaldusel olevale e-posti aadressile.

Nõustamiskeskus

Kui Sul on küsimus ja Sa ei tea päris täpselt, kelle poole pöörduda, tule nõustamiskeskusesse! Lisaks tudengilt tudengile nõustamisele, reaalabile ja karjääriseminaridele pakub nõustamiskeskus tudengitele tasuta karjäärinõustamist, psühholoogilist nõustamist ning erivajadustega tudengite nõustamist.

students
student

Tudengiorganisatsioonid

Tahad saada osa TalTechi hoogsast tudengielust ning saada uusi sõpru? TalTechist leiad kindlasti organisatsiooni, mis sobib just sulle!

Dekanaadid

Dekanaat on esimene koht, kuhu õppekorralduslike küsimustega pöörduda. Õppekonsultandid nõustavad üliõpilasi kõikides õppekorralduslikes küsimustes, nt: õpingukava/deklaratsioon; semestri/õppeaasta õppekoormuse täitmine; tõendid ülikoolis õppimise kohta; õpitulemuste väljavõte jpmt.

dekanaat
Raamatukogu

Raamatukogu

TalTechi raamatukogu on üks Baltikumi moodsamaid ja pakub kaasaegseid õppimisvõimalusi.

Sport

Millised (sh tasuta) sportimisvõimalused on tudengitele loodud ja kuidas jälgida esindusmeeskondade tegemisi?

sport
dorm

Majutus

Millised on majutusvõimalused TalTechi üliõpilaselamutes? Vaata täpsemalt üliõpilasküla kodulehelt!

Üliõpilaspilet

ISIC rahvusvaheline üliõpilaspilet tõendab üliõpilasstaatust ja seda on võimalik kasutada rahvusvahelise deebetkaardina, ühistranspordikaardina ja läbipääsukaardina õpiruumidesse.

card
Õppekorraldus

Õppekorraldus

Mis on õppekava? Milline on õppekavade ülesehitus? Mida tähendab nominaalaeg? Kogu vajaliku info ja palju muud stipendiumite, praktika ja VÕTA kohta leiad siit.

Õppetoetused

Tahad teada, millistele õppetoetustele ja stipendiumitele saad kandideerida?

Õppetoetused ja stipendiumid
calendar

Akadeemiline kalender

Akadeemilises kalendris on kirjas kõik olulised õppetööd puudutavad kuupäevad, millel tuleb kindlasti silma peal hoida!

Toitlustuskohad

TalTechi linnakus ja selle ümbruses on rohkelt söögikohti, millest paljude menüü leiad ka Tudengiportaalist. Peamajja on lisandunud ka tudengiköök kõige vajalikuga.

köök