Tallinna Tehnikaülikool

Sportimisvõimalused TalTechis

TalTechi tudengitel on võimalus teha trenni tasuta TalTechi Spordiklubis,  kui deklareerida vabaõppeaine "MK 3001 Liikumisharrastuse alused I" või "MK 3002 Liikumisharrastuse alused II". Spordiklubi pakub erinevaid rühmatreeninguid alates intensiivsetest vastupidavust arendavatest ringtreeningutest lõpetades mõnusate lõdvestavate venitustega. Lisaks saab iga päev mängida korv-või võrkpalli, lauatennist ja sulgpalli ning külastada teisel korrusel asuvat avarat jõusaali. Õppeaine läbimise eest saadakse 3 EAP. Loe rohkem SIIT.

Külasta TalTechi Spordiklubi kodulehte

Samuti on TalTechi kampuses väli korvpalli- ja võrkpalliväljak, staadion ja tenniseväljak. Sportlasi ootab ka uus välijõusaal, kus asuvad näiteks rinnapink, rööbaspuud ja mitmed teised tuttavad treeningseadmed. Jooksu- ja kõnniharrastajaid ootavad Nõmme-Harku mõnusad metsarajad.

Lisaks tavalistele spordivõimalustele toimuvad ülikoolis aasta vältel mitmed spordiprojektid. TalTechi siseselt korraldab Üliõpilasesindus igal aastal mitmeid turniire ja jooksusündmusi, kuhu kõik tudengid oodatud on. Samuti ootab kolmeosaline üritustesari YLISPORT (YLIPALL, Üliõpilaste Tali- ja Suvemängud) erinevate ülikoolide tudengeid omavahel kord aastas mõõtu võtma. 

Ylipall

YLIPALL 

YLIPALL on kolmeosalise üritustesarja YLISPORT (YLIPALL, Üliõpilaste Tali- ja Suvemängud) esimene üliõpilastele suunatud ülikoolide ja kõrgkoolide vaheline sportlik-meelelahutuslik mõõduvõtt. Ürituste sarja kokkuvõttes antakse välja aktiivsus- ja tulemuskarikas parimale ülikoolile või kõrgkoolile. Autasustakse iga spordiala esikolmikusse jõudnud võistkondi.

Üritust korraldab Eesti Akadeemilise Spordiliidu (EASL) Ylispordi meeskond, mille eesmärgiks on tõsta sportlike ja aktiivsete üliõpilaste arvu ning seeläbi parandada noorte üldist tervist ja elukvaliteeti.

ALAD

  • 3x3 korvpall (mehed);
  • Pimevõrkpall (segavõistkonnad);
  • Pehmo-jalgpall (segavõistkonnad);
  • Rahvastepall (naised);
  • Spikeball (segavõistkonnad);
  • Korvpalli vabaviskevõistlus (individuaalne võistlus meeste ja naiste arvestuses);
  • Kõrgkoolidevahelised teatevõistlused (segavõistkonnad).

Samaaegselt saab osa võtta ainult ühest pallimängu alast ( 3x3 korvpall, pimevõrkpall, pehmo-jalgpall, spikeball, rahvastepall).

REGISTREERIMINE

Järgmine YLIPALL leiab aset 11. novembril 2023 Pärnu Spordihallis. Võistkondade registreerimine toimub EASL kõrgkoolide esindajate kaudu. Oma osalemise huvist anna teada hiljemalt 25. oktoobriks TalTechi välisspordi koordinaatorile karolin.kormik@tipikas.ee

Rohkem infot siin!

STIILIPIDU

Ka sellel aastal lõpetab sporti täis päeva vinge stiilipidu, mille teemaks on seekord "Pidžaamapidu". Vingeimale kostüümile on ka auhind!

Üliõpilaste talimängud

Üliõpilaste Talimängud 

Talimängud on kolmepäevane üliõpilaste vaheline mõõduvõtt, mille vältel saavad osalejad läbi teha kõikvõimalikud talvised spordi- ja meelelahutusalad. Neljateistkümne kõrgkooli tudengid kogunevad jaanuari lõpus Käärikule, et enne uut semestrit veel korraks aeg maha võtta ja koos sportlikult aega veeta. Kokku on Talimängude programmis 20 ala ning ürituse lõpus selgitatakse välja kõige sportlikum kõrgkool.

Lisaks spordile ootab tudengeid lõbus meelelahutusprogramm, mille alla kuuluvad näiteks beerpong, naiste mudamaadlus ja stiilipidu!

Mängude eesmärk on pakkuda osalejatele pingelist sportlikku ja lõõgastavat meelelahutuslikku programmi ning populariseerida nii tiimikeskset kui individuaalset spordiharrastust tudengkonna seas

ÜLDINFO

Aeg ja koht: Üliõpilaste VIII Talimängud toimuvad 26. - 28. jaanuar 2024 Kääriku Spordibaasi territooriumil. Ürituse korraldajaks on Eesti Akadeemiline Spordiliit. 

Osalejad: Osaleda võivad kõigi Eesti ning välisriikide kõrgkoolide tudengid, töötajad ja vilistlased, aga ka abiturientidest tulevased tudengid (keskkooli 12. klass). Iga osaleja esindab oma kooli (mitmes koolis õppimise korral tuleb enne mängude algust valida kool, mille võistkonnas soovitakse osaleda). Ühte võistkonda võivad kuuluda vaid ühe ja sama kõrgkooli tudengid, töötajad ning vilistlased.

Majutus: Korraldajate poolt on organiseeritud põrandamajutus Kääriku renoveeritud korvpallisaalis (osalustasu sees), kuhu võivad siseneda vaid Talimängude osavõtumaksu tasunud osalejad (kõik vajalik põrandamajutuseks peab olema osalejatel endal kaasas). Lisatasu eest on võimalik ööbida majutuskohtades (hotellid, hostelid ja majutusmajad). Rohkem infot: karolin.kormik@tipikas.ee

Tutvu alade juhendite ja programmiga siin

REGISTREERIMINE

Küsimuste või murede korral kirjuta julgesti: karolin.kormik@tipikas.ee.

STIILIPIDU

Üliõpilaste VIII Talimängude stiilipeo teema on “Maaväline elu”.

Üliõpilaste suvemängud

ÜLIÕPILASTE SUVEMÄNGUD

Suvemängud on Eesti suurim ja ainuke üliõpilastele suunatud spordi- ja meelelahutus üritus, mis toimub Kääriku Spordikeskuses. Kolme päeva jooksul paneme tudengid proovile 41 erineval spordialal. Ürituse käigus toimub traditsiooniline naiste mudamaadlus ja palju muud kaasahaaravat. Ohtrale spordile lisaks ootab osalejaid ees ka kaks meeleolukat peoõhtut.

Aeg ja koht: Üliõpilaste Suvemängud toimuvad 28.06-30.06.2024 Kääriku Spordibaasi territooriumil. Ürituse korraldajaks on Eesti Akadeemiline Spordiliit.

Üliõpilaste XXII Suvemängude ametlik programm kuulutatakse välja 2024. aasta kevadel. Oodata on ca 40 erinevat spordi ja- meelelahutusala. Suvemängude õhtutest ei puudu meelelahutus!

ÜLDINFO

Küsimuste või murede korral kirjuta julgesti: karolin.kormik@tipikas.ee.