TalTechi majandusteadlane Susanne Durst ütleb, et teadmiste ja teadmusriskide juhtimine organisatsioonides on muutunud ülioluliseks juhtimise funktsiooniks.

Durst

TalTechi 2020. aasta sotsiaal- ja humanitaarteaduste valdkonna teadusartikkel „Knowledge risks inherent in business sustainability“ räägib sellest, kui oluline on pöörata tähelepanu teadmistele, mis peituvad organisatsioonis töötava indiviidi peas. Sellised teadmised, mis tegelikult hoiavad organisatsiooni finantsedukuses ja püsimajäämises, ning tolle indiviidi puudumine mõjutaks tervet organisatsiooni halvemuse suunas. Teadmusriskide juhtimine on uudne uurimissuund, mis püüab teadmusele tasakaalustatult läheneda, käsitledes nii selle eeliseid kui ka puudusi. Artikkel näitab, kuidas teadmusriskide juhtimine on hea tööriist ja võimalik lähenemine organisatsiooni jätkusuutlikkuse saavutamiseks ning lisaks pakub artikkel ärilisele jätkusuutlikkusele uudset vaatenurka, lähenedes sellele teadmusriskide juhtimise perspektiivist ja rikastades seeläbi olemasolevaid teadussaavutusi.

Susanne Durst on Tallinna Tehnikaülikooli ärikorralduse instituudi professor ja teadustöö juht. Professor Durst noppis ka hiljaaegu Tallinna Tehnikaülikooli aasta eestvedaja 2020 tiitli ning kolleegid kirjeldasid teda kui energiast pakatavat inimest ja imetleti tema visadust varasemate lähenemiste täiendamisel. Lisati, et lühikese ajaga lõi ta kolleegide vahel uue koostöö taseme. Susanne Durst on ka varasemalt saanud mitmeid tunnustusi enda kirjutatud artiklite eest.

Eesti Vabariigi 103. aastapäeva puhul peetaval Tallinna Tehnikaülikooli aktusel kuulutati välja mitmed aasta parimad ning muuhulgas ka parimad teadusartiklid. Sel aastal pälvis sotsiaal- ja humanitaarteaduste valdkonnas tunnustuse Susanne Durst artikliga „Knowledge risks inherent in business sustainability“, mis ilmus jätkusuutlikkuse valdkonna juhtivas teadusajakirjas Journal of Cleaner Production, 251.