Ärinduse õppekava vilistlane Aivar Ribelis alustas oma õpinguid Tehnikaülikooli majandusteaduskonna õhtuses osakonnas veel Kopli majas. Aasta oli 1995. Elu aga tegi omad korrektiivid ning Aivari õpingud jäid lõpetamata.

Picture of Aivar Ribelis.

Mõne aasta eest jäi mehele silma TalTechi meediakampaania ning kaheteistkümnendal tunnil leidis ta endas soovi õpinguid jätkata, väikeinvestori igapäev lõi selleks ka ajalised võimalused. „Võin julgelt nentida, et uksi tuleb vahel ise avada ja ülikooli võib tulla ka neljakümnendates,“ märgib Aivar.

Mis on äris inimese kõige tähtsam oskus? Kas Sa õppisid seda ülikoolis või äris?

Kõige olulisem on olla alati aus nii iseenda, kui ka teiste suhtes. Seda enam, et tänane infoühiskond ei kipu unustama. Raha tuleb, raha läheb aga inimesed jäävad, tavatseb öelda üks minu sõber.

Kooliteooria järgi: mis on hea äriplaani kõige tähtsam osa? Aga kogemuse põhjal?

Hea äriplaan on realiseeritud äriplaan. Edu eelduseks on tegutsemine. Isegi ebaõnnestumise korral oled ju kogemuse võrra rikkam.

Usk iseendasse ja oma edusse annab suure eelise. Kogemuste põhjal pean nentima, et kõige olulisemad on sind ümbritsevad inimesed ja siin aitab ülikool luua head vundamenti. Parim, mis ma ülikooli seinte vahelt leidsin on palju ägedaid inimesi!

Kumb on tähtsam, hea toode või hea müügimees?

Elu ja elukogemused on head õpetajad. Võtame praktilise näite: nii Mercedes kui ka BMW on head autod. Lõplikus valikus võib määravaks kujuneda just trennikaaslasest sõbra soovitus või hea müügimees autosalongis. Nii et analoogsete toodete puhul on tähtsam roll müügipersonalil.

Ka hea toode või teenus vajab siiski head müügi- ja turundustuge.

Ärinduse õppekaval omandad ärimaailmas tarvilikke oskusi ja ettevõtlikkust ja viis erinevad spetsialiseerumist annavad võimaluse oma edasist karjääri juba õppe kestel kujundada. Meie lõpetajad suunduvad spetsialistideks erinevatesse ärivaldkondadesse ning on ladunud tugeva baasi, et tulevikus võtta oma õlgadele juhi vastutus. Tutvu õppekavaga lähemalt: www.taltech.ee/arindus.