Tallinna Tehnikaülikooli teadlased Dmitri Nešumajev, Dmitri Vinnikov ja Margus Viigimaa on 20 kandidaadi hulgas, kelle seast valitakse detsembris neli uut akadeemikut.

akadeemikute valimine
Akadeemikuks kandideerivad Dmitri Nešumajev, Dmitri Vinnikov ja Margus Viigimaa

Dmitri Nešumajev töötab energiatehnoloogia instituudi vanemteadurina, Dmitri Vinnikov on TalTechi inseneriteaduskonna uurija-professor ja jõuelektroonika uurimisrühma juht ning Margus Viigimaa on tervisetehnoloogiate instituudi täisprofessor tenuuris.

Sel aastal valitakse akadeemikuid neljas valdkonnas: astronoomia ja astrofüüsika, kultuuriajaloo, rahvatervise ning tehnika- ja arvutiteaduste alal.

Eesti Teaduste Akadeemia juhatus on saabunud esildiste alusel registreerinud 20 kandidaati neljale akadeemikukohale. Kõige suurem konkurents on rahvatervise valdkonnas, kus ühele akadeemiku kohale kandideerib üheksa kandidaati.

Uued akadeemikud selguvad Eesti Teaduste Akadeemia üldkogul, mis toimub 8. detsembril.

Vaata kõiki kandidaate siit