9. novembril, ülemaailmsel teaduspäeval tutvustati Eesti Teaduste Akadeemias 2020. aasta akadeemikukandidaate. Matemaatika ja matemaatilise statistika valdkonna akadeemikuks kandideerib ka Tallinna Tehnikaülikooli matemaatikaprofessor Jaan Janno.

Janno teadustöö põhifookuses on pöördülesanded. Nendega on võimalik määrata vaatlusandmete põhjal nähtuste, protsesside jm põhjuslikke tegureid. Tema tegevusega saab lähemalt tutvuda Novaatori portaalist.

Kokku valitakse sel aastal akadeemikud kolmes valdkonnas: matemaatika ja matemaatiline statistika, metsandus ning teatrikunst.

Matemaatika ja matemaatilise statistika valdkonna akadeemikukandidaadid

Krista Fischer (Tartu Ülikool)
Jaan Janno (Tallinna Tehnikaülikool)

Metsanduse valdkonna akadeemikukandidaadid

Asko Lõhmus (Tartu Ülikool)
Arne Sellin (Tartu Ülikool)
Veiko Uri (Eesti Maaülikool)

Teatrikunsti valdkonna akadeemikukandidaadid

Luule Epner (Tallinna Ülikool)
Merle Karusoo (Eesti lavastaja, näitekirjanik, õppejõud, elulugude koguja ja uurija, publitsist)
Anu Lamp (Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia Lavakunstikool)
Elmo Nüganen (Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia Lavakunstikool)

Kolm uut akadeemikut valitakse 2. detsembril toimuval teaduste akadeemia üldkogul.

Artikkel tugineb Teaduste Akadeemia uudisel.