Tallinna Tehnikaülikool

Robootikafestival Robotex International toimub sel aastal 5.-7. novembrini Tallinnas Saku Suurhallis, taas on kolm päeva täis kaasahaaravaid võistlusi, põnevaid robootikatöötubasid ning traditsiooniliselt leiab aset ka tehnoloogia EXPO. Võistlustele registreerimine on alanud ning kestab kuni 24. oktoobrini. 

Young man watching robots

Piletimüük festivalile algab 27. septembrist Piletilevis. 

Kõigi selleaastaste võistlustega saab tutvuda Robotex Internationali kodulehel ning registreerida saab end lingil game.robotex.ee.

Algtaseme võistlustest on sel aastal kavas:

 • Roboliiga - Võistlus kujutab endast erinevate robotmudelite demonstratsiooni. Mudel võib koosneda erinevatest komponentidest, kuid peab olema programmeeritud ning suuteline iseseisvalt liikuma kujundatud võistlusalal. Roboliiga on hüppelauaks lasteaia- ja algkoolilastele arendavasse robootikamaailma. Kõik haridusrobotid k.a. WeDo osalevad sellel aastal ühes ja samas kategoorias.
 • Lego joonejärgimine – Võistluse eesmärgiks on ehitada ning programmeerida LEGO Mindstorms või EV3 baasil töötav robot, mis jälgiks valgel väljakul musta värvi joont. Võitjaks osutub kõige kiirem robot.
 • LEGO Sumo – LEGO sumos võistlevad kaks LEGO Mindstorms või EV3 baasil töötavat robotit üksteise vastu proovides teineteist sumo väljakult välja lükata. Võitjaks osutub robot, mis esimesena oma vastase sumo väljakult välja lükkab.
 • 3KG LEGO Sumo – LEGO sumos võistlevad kaks LEGO Mindstorms või EV3 baasil töötavat robotit üksteise vastu proovides teineteist sumo väljakult välja lükata. Kusjuures roboti kogukaal võib olla kuni 3 kg. Võitjaks osutub robot, mis esimesena oma vastase sumo väljakult välja lükkab.
 • Lennuakadeemia droonide takistussõit algtasemele – Droonide võistlus kujutab endas üha populaarsemateks muutuvate mehitamata õhusõidukite võidusõitu. Droonidel tuleb rajal mööduda takistustest, olles samal ajal oma konkurentidest kiirem.

Kesktaseme võistlused:

 • Joonejärgimine takistustega – Võistluse eesmärgiks on robotiga jälgida valgel väljakul musta värvi joont ning mööduda teele sattuvatest erinevatest takistustest. Võitjaks osutub kõige kiirem robot.
 • Joonejärgimine – Võistluse eesmärgiks on robotiga jälgida valgel väljakul musta värvi joont. Võitjaks osutub kõige kiirem robot.
 • Mini Sumo – Mini sumos võistlevad kaks maksimaalselt 10x10 cm suurust robotit üksteise vastu, proovides teineteist sumo väljakult välja lükata. Võitjaks osutub robot, mis esimesena oma vastase sumo väljakult välja lükkab.
 • Folkrace – Antud võistlus tuleneb klassikalisest rahvarallist. Neli autonoomset robotit läbivad korraga ringrada, kus võib esineda ka erinevaid takistusi. Võitjaks osutub kõige kiirem robot.
 • Tüdrukute Tuletõrjumine – Tuletõrjumise võistlus on tüdrukutele ja neidudele mõeldud võistlus, mille eesmärgiks on julgustada inseneriteadustesse ja tehnoloogiasse vähe kaasatud noori nendeks aladeks vajalikke oskusi arendama. Robotite ülesandeks on määrata võistlusalal paiknevate küünalde asukohad ja need kustutada kindla aja jooksul.

Edasijõudnute võistlused:

 • Mega sumo – Võistlus, kus võistlevad kaks maksimaalselt 20x20 cm suurust ja kuni 3 kg kaaluvat robotit üksteise vastu, proovides teineteist sumo väljakult välja lükata. Võitjaks osutub robot, mis esimesena oma vastase sumo väljakult välja lükkab järgides kõiki viisakus- ja võistlusreegleid. 
 • Lennuakadeemia droonide takistussõit – Droonide võistlus kujutab endas üha populaarsemateks muutuvate mehitamata õhusõidukite võidusõitu. Droonidel tuleb rajal mööduda takistustest, olles samal ajal oma konkurentidest kiirem.

Kui võistluste kohta tekib küsimusi, aitab Robotex neid lahendada Robotexi Foorumis: robotex.ee/foorum

Jälgi värskemaid uudiseid meie Facebookis ja kodulehel.

Laeb infot...