Tallinna Tehnikaülikooli geoloogia instituudi professor Alvar Soesoo sai president Kersti Kaljulaidilt Valgetähe IV klassi teenetemärgi.

Alvar Soesoo

Alvar Soesoo on geoloog ja Tallinna Tehnikaülikooli kaasatud professor. Ta oli kauaaegne geoloogia instituudi direktor, kes käivitas Tallinna Tehnikaülikoolis maateaduste-alase õppetöö ning viis kaasaegsele tasemele instituudi teadustaristu. Alvar Soesool oli kandev roll riikliku geoloogiateenistuse taaskäivitamisel ning tema eestvedamisel korraldatakse Eestis maateaduste olümpiaadi.

President Kersti Kaljulaid annab Eesti Vabariigi aastapäeva eel riigi teenetemärgid tänuks 152 inimesele, kelle pühendumus oma tööle ja kogukonnale on muutnud Eesti elu paremaks.

Valgetähe teenetemärki antakse riigiteenistuses või kohaliku omavalitsuse teenistuses olevatele isikutele, samuti majanduse, hariduse, teaduse, kultuuri või spordi alal osutatud või muude üldkasulike teenete ning saavutuste tunnustamiseks.