Kogumiku „Kuidas mõista andmestunud maailma? Metodoloogiline teejuht“ koostamisel ja autoritena on kaasa löönud mitmed TalTechi teadlased: Anu Masso toimetaja ja autorina, Leno Saarniit, Innar Liiv jt.

Kogumik „Kuidas mõista andmestunud maailma? Metodoloogiline teejuht“

Kogumik osaleb Statistikaameti konkursil Andmepärl 2021, kus selgitatakse rahvahääletusega välja Eesti möödunud aasta parim andmelugu ja infograafika, hääletada saab kuni 29. märtsini siin.

Võitjad selguvad 31. märtsil.

Konkursi algatas statistikaamet sel aastal oma 100. sünnipäeva puhul, et propageerida andmete kasutamist ja mõtestamist ning parandada ühiskonna andmekirjaoskust.

Tänaseks on kogumik „Kuidas mõista andmestunud maailma? Metodoloogiline teejuht“ kuulutatud 2020. aasta parimaks eestikeelseks kõrgkooliõpikuks.

Kogumikust leiavad kasulikku lugemist kõik, kes soovivad andmestumisega kaasnevaid protsesse paremini mõista – nii analüütikud, eksperdid ja otsustajad, andmetega tööd alustavad üliõpilased kui ka juba kogenud eksperdid. Andmestuvat maailma aitavad raamatus mõtestada 38 eri distsipliinide esindajat, eksperti, õppejõudu ja praktikut ülikoolidest ning mitmest teadus- ja arendusasutustest ja eraettevõtetest.

Parima kõrgkooliõpiku konkurssi korraldatakse alates 2010. aastast Haridus- ja Teadusministeeriumi eestvedamisel. Konkursile võib esitada ka kõrgkooliõpikuid, mis pole välja antud riikliku programmi raames, kuid on pälvinud akadeemilise kogukonna tähelepanu.

Viide kogumikule: https://www.ester.ee/record=b5396086*est