Lõpetasin Tehnikaülikoolis oma teise magistri e-riigi teenuste ja tehnoloogiate alal 2017. aasta kevadel. Minu kogemus on, et siit saab lisaks tugevatele teadmistele ka maailmale avatud hoiaku.

Tulemus on, et selle ülikooli lõpetajana on rohkemad uksed avatud ning lõpetajad on juba ette teeninud välja keskmisest kõrgema tasu tööturul.

Picture Anne Muldme.

Minu peamine soovitus ongi hoida end maailmale lahti, julgeda võtta ette ambitsioonikaid tegusid, kuid lisaks pädevustele areneda end ka inimesena ning võtta eraldi eesmärgiks olla tore kaaslane ja kolleeg. Järjest rohkem värvatakse töövestluste käigus just inimest, suhtumist ja väärtuseid.

Tehnikaülikooli lõpetajatel on lausa kohustus hoida end maailma asjadega hästi kursis ning kui keskkond areneb kiiremini kui teie, siis tuleks julgelt jälle koolipinki tagasi tulla. ■

Anne Muldme on TalTechi vilistlane ning ülikooli turundus- ja kommunikatsioonitalituse juhataja