Märten Mändla lõpetas käesoleval aastal äriinfotehnoloogia magistrikava ning leiab, et õpingud andsid väga hea võimaluse kombineerida huvi ärimaailma ja infotehnoloogia vastu. Praegu töötab 23-aastane Märten kaitseministeeriumi valitsemisalas IT teenuste juhina ning sisseastujale soovitab ta hankida kogemusi, kuna see aitab õpipoisist saada spetsialistiks.

Miks otsustasid kunagi just TalTechis õppimise kasuks? Miks valisid just äriinfotehnoloogia eriala?

Oma õpinguid soovisin tehnikaülikoolis alustada just seetõttu, et saada tehnilisel erialal tõeliseks spetsialistiks. Äriinfotehnoloogia eriala oli minu jaoks parim valik sellest, mida ma teha tahtsin – kombineerida omavahel äriline maailm ning IT tehnilise poole pealt. Teadsin, et infotehnoloogia on see, mis mind köidab ja finantsmaailma alustalade teadmine täiendab minu võimalusi tulevikus tööturul olles. Äriinfotehnoloogiat olen õppinud nii bakalaureuse- kui ka magistriõppes.

Millistes lahedates projektides said õppimise ajal kaasa lüüa ja mis need Sulle andsid? Milline oli kõige põnevam õppeaine?

Õpingute kõrvalt tegutsesin edasi rahvusvahelises tudengiorganisatsioonis BEST-Estonia, kus olen saanud end nii müügis, turunduses kui ka meeskonnatöös arendada. Äriinfotehnoloogia eriala andis mulle võimaluse osaleda töökohapõhise õppe projektis. Oma tööülesannete kõrvalt sain oma magistritöö objekti eri õppeainetes uurida ja välja selgitada, mis on see tulem, mida tahan saavutada õpingute lõpuks. Kõige põnevam õppeaine selle viie aasta peale on minu jaoks olnud IT projektijuhtimine. Kui aine sooritamise ajal olin tööalaselt seotud tehnilise positsiooniga, siis umbes aasta hiljem uues töökohas sain värskelt omandatud teadmisi kohe rakendama hakata, seega minu jaoks oli tegu hästi investeeritud ajaga.

Miks võiksid noored Sinu eriala valida? Miks tasub äriinfotehnoloogiat õppima tulla?

Äriinfotehnoloogia magistriõppekava annab võimaluse valida, millele sinu õpingud keskenduma hakkavad – äriprotsessidele, infosüsteemide arhitektuurile või andmeanalüüsile. See eriala annab äärmiselt laialdase teadmiste pagasi, millega on võimalik tippjuhiks pürgida. Parim asi selle õppekava juures on täielik vabadus kujundada oma õppekava täpselt vastavalt oma soovidele. Selline lähenemine motiveeris mind õppima seda, mida ise tahtsin.

Üks lõbus tõik („fun fact“), mida Sa enne äriinfotehnoloogia õppimist ei teadnud.

Kohe esimesel semestril võtsin ette sellise õppeaine nagu matemaatika arvutiteaduses. Umbes poole semestri pealt käsitlesime sellist teemat nagu stabiilse abielu algoritm. Kohe esimese asjana oli päris naljakas tõdeda, et ka inimeste sotsiaalsed teemad võivad täppisteaduste maailma ära eksida. Nüüd siis olen teadlikum sellest, kuidas tagada kõigile osapooltele tema parim eelistus vastavalt kehtestatud piirangutele.

Märten Mändla on äriinfotehnoloogia magistrikava vilistlane

Homsed IT-juhid ja spetsialistid vajavad teadmisi, mis aitavad neil ettevõtte eesmärkide saavutamiseks infotehnoloogiat uuenduslikult rakendada. Äriinfotehnoloogia magistriõppekava valmistabki ette just selliseid IT-vanemspetsialiste. Äriinfotehnoloogid suudavad nii majanduse kui ka IT valdkonda tundes analüüsida, modelleerida, mõõta, optimeerida ja arvutiseerida ettevõtte äriprotsesse. Suudavad pakkuda innovaatilisi infotehnoloogilisi lahendusi ettevõtte äriprotsesside kaasajastamiseks ja on võimelised kavandama, planeerima ja juhtima infosüsteemide arendusprojekte. Eelkõige on neil potentsiaali areneda ettevõtte IT tippjuhiks.

Tule ja astu sisse äriinfotehnoloogia magistriõppekakavale!
Töötav spetsialist! Avatud on grupp ka Virumaa Kolledžis Kohtla-Järvel kus on võimalik keskenduda andmeanalüüsi ja arukate süsteemide peaerialale.