Karl Juht on TalTechi ärinduse õppekava viimase aasta tudeng. Tallinnast pärit noormees armastab sportida, raamatuid lugeda, põnevaid filme vaadata ning sõprade ja tuttavatega väljas käia. Kui kool läbi, plaanib ta seljakoti pakkida ja mõneks ajaks laia maailma avastama minna.

Karl Juht

Miks Sa selle eriala valisid?

Pärast keskkooli olin poolteist aastast palgatööl ning mulle hakkas huvi pakkuma, kuidas ettevõtted tegutsevad ja milline on ettevõtete nö köögipool. Tahtsin teada, mille järgi valitakse oma toodetele või teenustele hinnad, mille järgi võetakse erinevaid projekte töösse, miks on organisatsioon just niimoodi üles ehitatud jne jne. Tutvusin erinevate ülikoolide erialadega ning silma jäi TalTechi ärinduse õppekava – tundus, et see võtab kokku kõik selle, mis mulle võiks huvi pakkuda.

Milline on kõige põnevam õppeaine ja miks?

Neid aineid on olnud kindlasti rohkem kui üks, mida on olnud põnev kuulata ja õppejõuga kaasa arutleda. Kuna ärinduse õppekava on väga lai, on seal õppeaineid seinast seina ja seegi teeb eriala põnevaks. Ühel semestril õpid turundust ja maksundust, teisel semestril saad juba õigusõpetuse kohta teadmisi, kolmandal juhtimise ja logistika kohta. Kõik on omamoodi põnevad ja toredad.

Kumb on tähtsam, kas hea toode või hea müügimees?

Hea müügimees suudab kõik nö maha parseldada. Ta lihtsalt tekitab inimestes usu, miks neile on seda toodet vaja. Hea toode aga turundab ja müüb end ise ning selle jaoks pole eraldi müügimeest vaja. Jah, kindlasti mingi turundus on oluline, et inimesed sellest aimu saaksid, aga kui toode on hea ja inimeste kõrvu jõuab info, siis saavad nad ise aru, et neil on seda vaja. Siis ei pea müügimees eraldi hakkama oma jutuga uurima välja inimeste vajadusi ja neis vajadust tekitama.

Üks fun fact, mida enne ülikoolis õppimist ei teadnud

Majanduspoliitika õppeaines pidime sõnastama paradokse ja ma leidsin internetist huvitava infokillu. Peavigastuste arv oli I maailmasõjas väga suur. Miks suurenes Briti sõdurite peavigastuste arv veelgi, kui riidest peakate vahetati välja metallkiivri vastu, mis pidi peavigastuste arvu vähendama?

Miks see nii oli, seda saab igaüks ise mõelda.

Kas sulle meeldiks olla spetsialist, kes tulevikus saaks suunduda erinevatesse ärivaldkondadesse ning on ladunud endale tugeva baasi, et oma õlgadele võtta ka juhi vastutus? Siis uuri lähemalt, mida ärinduse erialal õpetatakse ning kes sinust saab: www.taltech.ee/arindus. Sisseastumisavalduse saad SAISis esitada juba täna.