Igale värskele tudengile tundub ülikool alguses tundmatu alana, kus on võõrad inimesed ja kogu korraldus harjumatult teistsugune. Selleks et hirme maandada ja „rebaseid“ soojalt vastu võtta, korraldab TalTechi üliõpilasesindus kampuses õppeaasta avalöögina ühe meeleoluka orienteerumise. Avalöögi orienteerumine, uutele tudengitele mõeldud esimene suur üritus enne õppeaasta algust, toimus sel aastal juba kümnendat korda. Orienteerumise formaadiga on hea tutvustada rebastele ülikoolilinnakut ja tudengiorganisatsioone, kultuurikollektiive, üliõpilaskogusid ja tudengitele suunatud teenuseid.

Engel-Mari Mölder ja Kristiina Kuusemets | Fotod: Mattias Kitsing, Liisa Kõve, Fotoklubi

rektor tudengite ees

Orienteerumine algab TalTechi staadionil, kus kõik tiimid saavad kaardi. Avapaugu kõlades minnakse koos rajale ja tutvutakse linnakuga. Mängulise ja seiklusrohke ürituse jooksul on värsketel tudengitel võimalus lähemalt tundma õppida tulevasi kursusekaaslasi ja uusi sõpru. Tiimis on tavaliselt kuni kaheksa sama eriala tudengit ning paari tunni jooksul käiakse koos läbi umbes kümme punkti. Punktides ootavad tudengiorganisatsioonide esindajad, kes panevad rebased proovile mitmesuguste ülesannete ja katsetega. Nii saavad uued tudengid tiimikaaslastega koostööd teha ja näha, kellega on ehk mõistlik tulevikus koos grupitöid teha.

Elamusterohke orienteerumise parimate tunnustamise järel suundutakse õhtusele Avalöögi peole.

Sellel aastal toimus Avalöögi orienteerumine päikesepaistelisel 23. augustil. Üliõpilasesinduse tublid abilised möllasid juba hommikust saati ning linnaku peal jooksid ringi naerusuised ja rõõmsad tudengiesindajad, kes valmistasid ette punkte varsti saabuvate rebaste jaoks.

Staadionile hakati kogunema kell 14.30, kus kõigepealt kontrolliti tudengite koroonatõendeid. DJ Elton hoolitses muusikalise meeleolu eest, päevajuht Tom jooksis spordiklubi punktist kohale ja melu võis alata. Staadionil olid rebaseid ootamas vinged koostööpartnerid Solaride, Eesti Üliõpilaskondade Liit, POMP ehk Pane Oma Meeled Proovile ning lisaks üliõpilasesinduse tublile fotograafile aitas Fotoklubi tervet üritust jäädvustada.

Linnaku peale olid oma ägedad punktid püsti pannud 26 tudengiorganisatsiooni, kellega rebased said rajal seigeldes tutvuda. Organisatsioonid panid värsked tudengid proovile mitmesuguste tegevustega, näiteks Majandusteaduskonna Üliõpilaskogu pani rebased hüppama Wipe-Out rajale, Best-Estonia lasi tiimidel batuudilinnakus võidu joosta, koorid viisid läbi Silent Disco ja Kultuuriklubi tegi veeämbritega beerpong’i. Ei puudunud ka Loodusteaduskonna Üliõpilaskogu kurikuulus käe põlema panemise katse, milles osales isegi meie rektor (kes pääses tervelt!).

Üliõpilasesindus ja koostööpartnerid kostitasid osalejaid tiimimängudega, näiteks oli kohal rodeohärg, kes tiimiliikmeid seljast maha lennutas. Kõik rebased said üliõpilasesinduselt kingituseks riidest rebasekoti, kus leidus nii mõndagi toredat ja värskele tudengile vajalikku.